100 saattir aranan yaşlı bayanı, ‘kayıp haberi’ yapmaya giden muhabir buldu

miRBey

Aktif Üye
100 saattir aranan yaşlı bayanı, ‘kayıp haberi’ yapmaya giden muhabir buldu
Denizli’de mantar toplamak için ormana giden Emine Aksoy 4 buçuk gündür kayıptı. Ormana oğlu ile birlikte giden Aksoy bir süre daha sonra kayboldu. bir süre annesini arayan Osman Aksoy, sonuç alamayıp bir umutla döndüğü meskeninde de annesine ulaşamayınca gruplardan yardım istedi.

AFAD ve AKUT gece gündüz aradı

AFAD, AKUT, jandarma, istekli sivil toplum kuruluşları ve köylülerin iştirakiyle gece gündüz devam eden arama çalışmalarında, yaşlı bayanın kaybolduğu engebeli Ercek Dağı didik didik arandı.

Kayıp hanımı haberini yapmaya giden muhabir buldu

Soğuk ve olumsuz hava şartlarına karşın geçen 100 saatte kendisinden haber alınamayan Emine Aksoy’dan müjdeli haber bugün öğlenden daha sonra geldi. Yaşlı bayanın bulunması için yaklaşık 4.5 gündür devam eden arama kurtarma çalışmalarını haberleştirmek için bölgeye giden İHA Denizli muhabiri Hüseyin Yılmaz, dağlık yerde takımlara ulaşmaya çalışırken bir anda yerde hareketsiz bir biçimde yatan yaşlı bayanı fark etti.

Yaşlı bayanın yanına gittiğinde yaşayıp yaşamadığını denetim eden İHA muhabiri, Emine Aksoy’un yaşadığını fark edince büyük bir sevinç yaşadığı. Sırtındaki ceketini çıkartarak soğuktan titremekte olan yaşlı bayanın sırtına örten Yılmaz, durumu takımlara haber vererek bulundukları yeri tanım etti. Muhabirimizin ikram ettiği 2 litre suyu tek seferde tüketen yaşlı bayan, gelen grupları de karşısında görür görmez sağ kaldığı için Allah’a şükretti.

Dağda kaybettiği annesine sarılıp ağladı

İHA muhabiri Hüseyin Yılmaz tarafınca bulunan yaşlı bayandan gelen uygun haber üzerine, birlikte mantar toplamaya gittiği oğlu Osman ve öteki oğlu Mehmet Ali, jandarma gruplarıyla birlikte Emine Aksoy’un bulunduğu bölgeye geldi.

Hoş anam biz öldük öldük dirildik. niye beni bırakıp gittin” diye gözyaşı döken Osman Aksoy, annesini bulan gazetecilere teşekkür etti. Düşerek kolunu kıran Emine Aksoy’un, kendi imkanlarıyla kolunu sardığı, geride kalan 100 saat boyunca bulduğu otları tüketerek hayatta kaldığı ve köye dönmek için kuvvetlikle ilerlemeye çalıştığı belirlendi. Soğuk ve yorgunluktan bitkin biçimde bulunan yaşlı bayan, dağda yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansla hastaneye sevk edildi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.