Ankara’da bal yeme yarışı: Bir kiloluk balı birinci bitiren kazandı

miRBey

Aktif Üye
Ankara’da bal yeme yarışı: Bir kiloluk balı birinci bitiren kazandı
ANFA Fuar ve Kongre Merkezi, bu yıl 8’incisi düzenlenen Türkiye Arıcılık Fuarı’na sahne oldu. Fuarda, arıcılar meslekte kullandıkları eserleri ve bu eserler yardımıyla ürettiklerini sergileyerek tanıttı.

Fuarda ayrıyeten bu yıl birincisi gerçekleştirilen Bal Yeme Müsabakası yapıldı. 7 balseverin katıldığı yarışta 1 kiloluk balı birinci bitiren Talip Mustafa Demir müsabakanın kazananı oldu.

Birinciliğin kendisine de sürpriz olduğunu söyleyen Talip Mustafa Demir, “Sivas’tan katılıyorum. Kendim de arıcıyım. Kazanacağımı hiç zannetmiyordum. Rakibim epeyce kuvvetliydü. Ben de kendimi birinci kez denedim ve kazandım. Isırdım ve fazlaca çiğnemeden yutmaya çalıştım. Şu anda midem yanıyor. Öteki hiç bir şey yok. Yerimde duramıyorum gücüm yüksek” tabirlerini kullandı.

Arıcılık Materyalleri ve Arı Eserleri Sanayicileri Derneği (ARMASAD) İdare Konseyi Lideri Mehmet Vahdettin Küçükbenli ise iştirakçilere dayanaklarından ötürü teşekkür ederek, “Derneğimizin sahip olduğu 8’inci Türkiye Arıcılık Fuarı’nda bu sene bir bal müsabaka düzenleyip, farkındalık oluşturmak istedik. 7 tane arkadaşımız katıldı. Çok hoş bir yarış oldu. Sivaslı Yiğidomuz birinci oldu. Yarış katılan ve fuarımızı ziyarete gelen herkese fazlaca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.