Annesi paylaştı: Hikaye Arin ilkokula başladı, sözler kifayetsiz kalır

miRBey

Aktif Üye
Annesi paylaştı: Hikaye Arin ilkokula başladı, sözler kifayetsiz kalır
İzmir’de yaklaşık 3 yıl evvel Juvenil Miyelomonositik Lösemi (JMML) teşhisi koyulan Hikaye Arin Yazıcı, tedavisi için Antalya’ya getirildi. Anne Aksiyon Şen Yazıcı ve baba Çağdaş Yazıcı tarafınca ‘Öykü Arin’e Umut Ol’ kampanyası başlatıldı. Yurt ortasında ve haricinde binlerce kişi, Hikaye’ye umut olabilmek için kök hücre bağışında bulundu. 11 Nisan 2019’da hastanede tedaviye alınan Hikaye Arin’e, annesi Aksiyon Şen Yazıcı’dan yarı uyumlu nakil yapıldı. Nakil olumsuz sonuçlanınca birebir yıl 26 Haziran’da babası Çağdaş Yazıcı’dan yarı uyumlu nakilde ilik ahengi yüzde 98,5 oranında başarılı oldu.

Taburcu olmasının akabinde uzun müddet meskende kalarak rastgele bir enfeksiyon kapmaması için ihtimam gösterilen Hikaye Arin’in, Kovid-19 niçiniyle steril ortamlarda kalması için uğraş veriliyor. Geçen yıl Ağustos ayında İzmir’deki meskenine dönen Hikaye Arin, denetimleri için sık sık Antalya’ya geliyor. Yarı uyumlu nakil niçiniyle kronik ilik savaşı veren Hikaye Arin’in ileriki devirde ilaçlarının azaltılacağı açıklandı.

Bu yıl 6 yaşına giren Hikaye Arin Yazıcı, ilkokul heyecanı yaşıyor. Oryantasyon eğitiminde arkadaşlarıyla bir ortaya gelen Hikaye Arin, okul ortamına çabucak ahenk sağladı. Kronik ilik savaşı verdiği için ekseriyetle çevrim içi eğitim gorecek olan Hikaye Arin’in okula giderek, açık hava imkanı olan birtakım derslere girdiği öğrenildi.

Hikaye Arin’in okul üniformasıyla fotoğraflarını toplumsal medyada paylaşan annesi Aksiyon Şen Yazıcı, “Gözyaşları ortasında izledim heyecanını, öğretmenlerine koşarak gidişini. O kadar heyecanlı ve memnundu ki sözler kifayetsiz kalır lakin bu devir eğitime online katılmasına müsaade veriyor hekimleri. Canımın içi okullu oldu sonunda. Açık hava imkanı olan birtakım derslere gidebiliyor. Sevinci büyüsün, sıhhati büsbütün düzelsin ve öğrenme merakını hiç yitirmediği upuzun, sağlıklı yılları olsun. Ben de bu fotoğraflara bakıp bakıp gözlerimi sileyim” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.