Avrupa Şampiyonu Abdullah Toprak Olimpiyat Altın Madalyasını İstiyor

Efendy

Aktif Üye
Kayseri Şekerspor Kulübünün ulusal güreşçisi Abdullah Toprak, 2024 Paris Olimpiyatları’nda altın madalya elde etmek istiyor. Toprak, bu amacı doğrultusunda idmanlarına devam ediyor.

13 yaşında Kayseri Şekerspor’a transfer oldu

Abdullah Toprak, 6 yaşında Siirt Belediyespor Kulübü’nde güreşe başladı. 13 yaşında ise Kayseri Şekerspor Kulübüne transfer oldu. Ulusal sportmen, 2014 yılından bu yana formasını giydiği kulüpte biroldukça muvaffakiyete imza attı. Toprak’ın elde ettiği muvaffakiyetler şöyle:

Abdullah Toprak’ın başarıları

• 23 Yaş Altı Türkiye Şampiyonluğu
  • 23 Yaş Altı Avrupa ikinciliği
  • 23 Yaş Altı Memleketler arası Turnuva ikinciliği
  • Gençler Avrupa üçüncülüğü
  • 23 Yaş Altı Avrupa üçüncülüğü
  • Yıldızlar Dünya üçüncülüğü
  • Büyükler Zagreb Open Turnuva ikinciliği
  • Büyükler Türkiye Şampiyonluğu
  • Gençler Avrupa Şampiyonluğu
Toprak’tan açıklama

Milli güreşçi Abdullah Toprak, AA’ya konuştu. Başarılı sportmen, elde ettiği madalyaların yanına yenilerini eklemek istediğini söylemiş oldu. Toprak, 2024 Paris Olimpiyatları’nda olimpiyat şampiyonluğunu kazanmayı hedeflediğini kaydetti. Ulusal sportmen bu doğrultuda yaptığı çalışmalarını tüm süratiyle sürdürüyor.

“Hedefim olimpiyat şampiyonluğu”

Abdullah Toprak, “Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğunu yaşamak için çalışıyoruz. Her şeyden kendimizi kısıtlıyoruz, fedakarlık yapıyoruz. Umarım biz de bu şampiyonlukları yaşarız. Amacım olimpiyat şampiyonluğu. Öbür hiç bir şey demiyorum. Öbür kelama gerek yok zira güreş olimpiyatta bambaşka” dedi.

Antrenmanlar yoğun

Antrenmanların yoğlunluğundan bahseden Toprak, “Sabah kalkıyorum kahvaltımı yapıyorum. Yani saat 08.00’de kalkıyorum, 09.00 üzere idmana giriyorum ve 11.30’a kadar idman yapıyorum. İdmandan daha sonra yemek yiyip, dinleniyorum.” sözlerini kullandı.

“Bir günüm daima bu biçimde geçiyor”

Sözlerine devam eden Abdullah Toprak, “Akşam 16.00’da yeniden idmana başlıyorum. Saat 19.00’a kadar tekrar idman yapıyorum. Bir günüm daima bu biçimde geçiyor. Fedakarlık yapıyoruz ve umarım Rabbim bize olimpiyat şampiyonluğu nasip eder” formunda konuştu.

Genel: “Hedefimiz Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak”

Kayseri Şekerspor Kulübü antrenörü İlker Genel de açıklamalarda bulundu. Genel, “Rabbim inşallah ona olimpiyat şampiyonluğu nasip eder. aslına bakarsan amacımız Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak. O yolda birlikte yürüyeceğiz.” diye konuştu.

“Bir atletin hayalidir orası”

İlker Genel, “En son nokta olimpiyat şampiyonluğu. Bir atletin hayalidir orası. Abdullah’ın da hayalinin bu olduğunu biliyorum. aslına bakarsan o hedefle çalışıyoruz. O anı yaşamasını istiyorum zira hak ediyor. Özverili biçimde hayli çalışıyor. İnşallah Allah bize o olimpiyat şampiyonluk madalyasını nasip edecek” açıklamasını yaptı.