Beslediği 10 kedinin ezilmesi üzerine ‘ezersen kameralar kayıtta’ yazılı tabela astı

miRBey

Aktif Üye
Beslediği 10 kedinin ezilmesi üzerine ‘ezersen kameralar kayıtta’ yazılı tabela astı
Gazipaşa Mahallesi’nde ayakkabı mağazası sahibi Emrah Aslan, sokağındaki epey sayıda kediyi besleyip, muhtaçlıklarını karşılıyor.

Son periyotta sokaktan geçen araçların süratli gittiğini ve 10 kedinin bu niçinle ezildiğini tabir eden Aslan, kendince tahlil üreterek yoldan görünecek biçimde iş yeri duvarına üzerinde “Dikkat! Kedi çıkabilir ezersen kameralar kayıtta” yazılı tabela astığını söylemiş oldu.

İş yerinin güvenlik kameralarının da sayısını artırdığını belirten Aslan, “Bu mahallede uzun vakitten beri esnaflık yapıyorum, kedileri elimden geldiğince besliyorum, muhtaçlıklarını gidermeye çalışıyorum. Lakin son vakit içinderda hayvanların fazlaca ölmesinden dolayı rahatsızlık duydum. Bunlara ne üzere tedbir alabilirim? diye düşünerek bu biçimde bir tabela astım. Buralara kasis yapılması için müsaade alınması gerekiyormuş. Bende tabela asmayı düşündüm. Ben kedilere karşı küçüklüğümden beri epeyce merhametliyimdir, fazlaca severim. Onları korumak için ya da onlara bakmak için bu türlü bir tedbir almak istedik” dedi.

Emrah Aslan, tabelayı caydırıcı olması için astığını fakat kedi ezen araçları güvenlik kameralarından tespit ederek polise bildireceğini de kelamlarına ekledi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.