Dev kedi Kefir: ‘O kadar büyük ki herkes köpek zannediyor’

miRBey

Aktif Üye
Dev kedi Kefir: ‘O kadar büyük ki herkes köpek zannediyor’
İngiliz medyasına konuşan Yulia Minina, Kefir’i aldığında bu kadar büyüyeceğini hayal bile edemeyeceğini belirterek, “Kedimi bakılırsanler birinci bakışta şaşkınlığa uğruyorlar” dedi.

Rusya’nın başşehri Moskova yakınlarındaki Stary Oskol kasabasında yaşayan Minina, yaklaşık 2 yıl evvel küçük bir yavru olan kedisini sahiplendiğini söylüyor.

Maine Coon cinsinde olan kedinin yükü, vakit içerisinde 12.5 kiloya ulaştı. Lakin dev kedinin daha da büyümesi bekleniyor zira Maine Coon cinsi kedilerin büyümesi, 3-4 yaşlarına dek sürüyor.

'My cat is so enormous everyone thinks he's a dog – and he's still growing'https://t.co/WBRhnSFV1R pic.twitter.com/MWXrWl60QH

— The Mirror (@DailyMirror) January 18, 2022

“basit bir bebek kedinin bu kadar büyüyebileceğini düşünemezdim bile” diyen Yulia Minina, kedisini şu biçimde anlatıyor:

“Sadece görünüş olarak büyümedi, davranışları da ağırlaştı. çok akıllı bir kedi. Görünüşü çoklukla bir insan üzere. kimi bazı ürkütücü bir görünüme sahip olsa da Kefir epeyce sevecen ve mütevazı bir çocuktur. Arkadaşlarım ve tanıdıklar meskene geldiğinde – tüm dikkatleri üzerinde toplar ve kendisini okşamalarına müsaade verir.”

Lakin Kefir’i daha evvel görmemiş olanlar, meskene geldiklerinde büyük bir şoka uğruyor. Yabancıların dev kediyi gördüğünde onu bir köpek zannettiklerini söyleyen Yulia, şu sözleri kullandı:

“Kefir’in bir alışkanlığı daha var, geceleri üzerime çıkıp uyumayı seviyor. Yavruyken, bana rastgele bir rahatsızlık vermedi. Fakat artık pek iri ve ağırlaştı. şüphesiz bu biçimde uyumak güç.”

Kefir 1 yıl 10 aylıkken sahibi Yulia’nın uykusunu zorlaştırırken, ilerleyen senelerda üzerinde uyuması mümkün olmayacak üzere görünüyor.

Kimi beşerler Yulia’nın Kefir’in fotoğrafları üzerinde oynadığını sav etmesi, genç bayanın yansılarını birlikteinde getirdi. Yulia bu tezlere, “Photoshop kullanmıyorum” formunda karşılık verdi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.