Dolandırıcılar avukatın ismini kullanarak, kargosunu almayanları tehdit etti: ‘İsmimi değiştireceğim’

miRBey

Aktif Üye
Dolandırıcılar avukatın ismini kullanarak, kargosunu almayanları tehdit etti: ‘İsmimi değiştireceğim’
Erzurum’da yaşayan 16 yıllık avukat Esra Yılmaz’ın başı yaklaşık 5 aydır dolandırıcılarla sıkıntıda.

Dolandırıcılar, internetten eser siparişi veren ve o eseri iptal ettiren ya da kargodan eseri teslim almayan şahısları tuzağına düşürüyor.

Avukat Yılmaz’ın ismini kullanarak müşterileri ‘senin yüzünden şirketimiz battı, paramızı ver‘ halinde tehdit eden dolandırıcılar, parayı aldıktan daha sonra ise ortadan kayboluyor. Her gün onlarca mağdurun kendisini arayarak suçladığını söyleyen Avukat Yılmaz, savcılığa şikayette bulundu.

‘Vatandaşları tehdit ediyorlar’

Dolandırıcıların vatandaşlara “Kargoyu almak zorundasınız yoksa icra takibi başlatacağız” dediklerini söz eden Yılmaz, şunları söylemiş oldu:

“16 yıllık meslek ömrümde bu sene hayli büyük bir derde maruz kaldım. Yaklaşık 5-6 aydır daima vatandaşlar beni arıyorlar. Bana Avukat Esra Yılmaz’ın kendilerini aradığını söylüyorlar. Öncesinde bir kargo siparişi verdiklerini çabucak sonrasında iptal ettiklerini tabir ediyorlar. Avukat olarak kendini tanıtan kişi de vatandaşlara bu kargoyu almak zorundasın yoksa hakkında icra takibi yapılacak. Avukat ağzıyla da söylemiyorlar. Vatandaşlara hakaret ederek yapıyorlar. Vatandaşlar da nasıl oluyorsa internette arama motoruna Avukat Esra Yılmaz yazınca beni buluyorlar ve beni arıyorlar.”

‘Türkiye’de 20’den çok avukat Esra Yılmaz var’

Yılmaz, isminin ve soy isminin Türkiye’de yaygın olduğu için dolandırıcıların bu ismi tercih ettiğini belirterek, “Erzurum Barosuna kayıtlı 1 avukat arkadaşımız var benimle birebir isimde. bir daha staj yapan bir arkadaşımız daha var. Zannediyorum Esra isminin ve Yılmaz soy isminin hayli yaygın olmasından dolayı bu şahıslar benim ismimi kullanıyorlar. İçerisinde bir kargo şirketi çalışanın da olduğu bir şebeke olduklarını düşünüyorum” diye konuştu.

‘İsmimi değiştireceğim’

Savcılığa şikayette bulunduğunu ve yakın vakitte isim değişikliği için mahkemeye başvuracağını da aktaran Yılmaz, “Beni günde en az 5-6 kişi arıyor. Siz bizi aradınız tehdit ettiniz diyorlar. Bizden para talep ettiniz diyorlar. Hayır ben değilim diyorum. Artık olayın kıssasını biliyorum. Savcılığa şikayette bulundum. Soruşturma devam ediyor. hem de Asliye Hukuk Mahkemesine bir isim tashihi davası açmayı düşünüyorum. İsmim Esra Yılmaz lakin başına Eyşan ismini de ekletmek istiyorum. Eyşan ismi az kullanıldığı için onu tercih edeceğim. Bu bireylerden nasıl kurtulacağım, bilmiyorum. Çok rahatsızım. Hakikaten dolandırıcılardan bunaldım. Vatandaşlara da ikazım, bu dolandırıcılara prestij etmeyin” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.