Jindrich Trpisovsky: Beşiktaş menajerlerimle bağlantıya geçmişti

Efendy

Aktif Üye
UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi birinci maçında deplasmanda Demir Küme Sivasspor ile karşılaşacak olan Slavia Prag’ın teknik yöneticisi Jindrich Trpisovsky maç öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Trpisovsky, yarınki maçta iki grubunda yüksek performansta oyun oynayacağını söyleyerek, “Sivasspor’un atak olarak çok yüksek performanslı bir ekip olduğunu da biliyoruz. Kuvvetli bir maç olacak ve Sivasspor taraftarının da maça tesir sağlayacağını düşünüyoruz. Yarınki maçla ilgili en çok kendi performansımıza ve oyunumuza odaklanıp ona nazaran bir oyun ortaya koyacağız. Sivasspor’un hayli âlâ bir rakip olduğunu biliyoruz. Onlara karşı 3 yıl evvel de oynamıştık. Bizim öncelikli gayemiz kim olursa olsun galibiyete elde etmek. Rakibimizin kuvvetli bir rakip olduğunu görüyoruz ve yarınki maçta da bunu goreceğiz” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ’A MİNNETTARIM”

Adının bir devir Beşiktaş ile anılması hatırlatılan Jindrich Trpiovsky, “Evet Beşiktaş benim menajerlerimle bağlantıya geçmişti. Kendilerine bana bu fırsatı sundukları için minnettarım lakin ben duygusal olarak bağlılığım olan bir yerdeyim. O yüzden Beşiktaş ile olan görüşmemiz olumlu sonuçlanmadı.” diye konuştu.

Slavia Prag ekibi maçın hazırlıklarını ise tamamladı. Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda gerçekleştirilen idman 15 dakikası basına açık gerçekleştirildi. İdmanda futbolcular ısınma hareketleri ve 5’e 2 top kapma çalışması yaptı. İdmanın basına kapalı kısmında ise Sivasspor maçının taktik çalışmasının gerçekleştirildiği öğrenildi.

DHA