Marcus Aral’a atağın imgesi ortaya çıktı: ‘Kerem’in selamı var’ deyip vurdular’

miRBey

Aktif Üye
Marcus Aral’a atağın imgesi ortaya çıktı: ‘Kerem’in selamı var’ deyip vurdular’
Pazartesi günü saat 23.15 sıralarında Beyoğlu Taksim’de meydana gelen olayda, Miss Turkey 2018 yarışı birincisi olan Şevval Şahin’in sevgilisi olan ve Kerem Kamışlı’yı denize atmasıyla gündeme gelen 41 yaşındaki yazılım mühendisi Yiğit Marcus Aral, konutuna gitmek üzere yola koyuldu.

Sokakta yürüdüğü esnada Aral’a gerisinden yaklaşan 3 şahıs kelamlı sataşmada bulundu. Tartışma daha sonrası Aral koşarak şahıslardan kurtulmaya çalıştı. Lakin saldırgan şahıslar Aral’ı çelme takarak yere düşürdü. Aral, yerde dakikalarca tekme ve yumruklarla dövüldü. Atağın akabinde şahıslar koşarak uzaklaşırken, Aral ise etraftaki yurttaşlar tarafınca yerden kaldırıldı. Aral’ın atağa uğradığı anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay daha sonrası koşarak kaçmaya çalışan 3 kişi, o esnada polis grupları tarafınca durduruldu. Takımlar tarafınca sorgulanan şahıslar, sokakta hengame ettiklerini ve bu yüzden kaçtıklarını söylemiş oldu. Etrafta çalışma yapan gruplar, çabucak yan sokakta Aral ile karşılaştı. Aral’ın meskenine gittiği esnada tanımadığı 3 kişi tarafınca akına uğradığını tabir etti.

‘Kerem’in azmettirdiğini düşünüyorum’

Bunun üzerine Ahmet Ç., Bünyamin K. ve Abdurrahman K. polis tarafınca gözaltına alındı. Emniyete gdolayılen saldırganların sözü alınarak “taammüden yaralama” hatasından isimli süreç yapıldı. Polis takımları tarafınca sözü alınan Yiğit Marcus Aral ise, “Konutuma gidiyordum yanıma yaklaşan şahıslar ‘Kerem’in selamı var’ diyerek saldırdı. Kerem’in azmettirdiğini düşünüyorum” dediği öğrenildi.

Saldırganlar hür bırakıldı

Süreçlerin tamamlanmasının akabinde adliyeye sevk edilen 3 saldırgan, isimli denetim kuralıyla tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.