Mezarlık yolunda ağlayınca yaşadığı anlaşılan bebek için anne sütü istendi

miRBey

Aktif Üye
Mezarlık yolunda ağlayınca yaşadığı anlaşılan bebek için anne sütü istendi
Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde yaşayan 5 aylık gebe mesken bayanı Melek Sert, 27 Aralık’ta sancı ve kanama şikayetiyle Yüreğir Devlet Hastanesi’ne başvurdu. bir süre tedavi olan Melek Sert, 30 Aralık’ta taburcu oldu.

31 Aralık’ta bir daha rahatsızlanarak Seyhan Devlet Hastanesi‘nin Marsa ek hizmet binasına kaldırılan Melek Sert’in durumu, 2 Ocak’ta saat 12.30 sıralarında ağırlaştı. Düşük yaptığı söylenen Sert’in karnındaki 5 aylık bebek, olağan doğum yoluyla alındı. 2 çocuk annesi Melek ile Hasan Sert çifti, bebeklerinin öldüğü haberiyle yıkıldı. 5 aylık erkek bebek, mevt raporu düzenlenip kefenlendikten daha sonra ikili teslim edildi.

Demirören Haber Ajansı’nın haberine nazaran bebeğinin cenazesini, mezarını kazdırdıkları Herekli Mahallesi Mezarlığı’na arabayla götüren Hasan Sert, yoldayken ağlama sesi duydu. Kefeni açtığında, bebeğinin kalbinin attığını görüp ağladığını duyan Sert, ambulans çağırdı.

Yaşadığı belirlenen bebek, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayılüp ağır bakım servisinde tedaviye alındı. Sert ailesi, hadisede ihmal var ise araştırılması için savcılığa giderek, vefat raporu düzenleyen hastane hakkında şikayetçi oldu.

Melek -Hasan Sert çifti, bugün Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek kuvözdeki bebekleri hakkında bilgi aldı.

Bebeğinin durumu hakkında bilgi veren Hasan Sert, tüm Türkiye’den dua beklediklerini kaydederek şunları söylemiş oldu:

“Dün ziyaret ettiğimizde uyanıktı, hareketlerini görüyorduk, bugün ise uyuyordu. Hastane bizden anne sütü istedi. Çok hoş bir haber oldu bizim için. Daha fazlaca umutlandık. Seviniyorum şu anda. Birinci günden beri diyorum, savaşıyor bu çocuk. Savaştığı için bugünlere geldi. Tabip da diyor, ben de diyorum, mucize bu olay. İnşallah Yaradan verdi o canı, inşallah da sağlıklı biçimde kucağımıza almayı nasip eder. Anne sütünü verdik bugün. Hekimler durumunun birebir olduğunu söylüyor. Biraz enfeksiyon varmış. Anne karnındaki ödemi atmaya başlamış, 380 grama düşmüş yükü. İlerleyen haftalarda kilo almaya başlayacağını söylemiş olduler. Bugün süt istedikleri için ‘çocuğum dünyaya geldi’ diyorum. Öldüğünün söylemiş olduği birinci günü unutmaya çalışıyorum. Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum. her insanın duasını istiyoruz.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.