Punk efsanesi Patti Smith’e New York’un anahtarı verildi

miRBey

Aktif Üye
Punk efsanesi Patti Smith’e New York’un anahtarı verildi
New York Belediye Lideri Bill De Blasio tarafınca 27 Aralık Pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında ‘punk rock’ın vaftiz anası’ Patti Smith’e New York’un Anahtarı takdim edildi.

‘Yolu aydınlatmak için epeyce şey yaptı’

Radyo Eksen’in aktardığına bakılırsa, Horses’ı ‘tüm Rock and Roll tarihinin en büyük albümlerinden biri olarak nitelendiren De Blasio, ödül merasiminde şunları söylemiş oldu:

“Yolu aydınlatmak için fazlaca şey yaptı ve bunu burada, New York’ta yaptı. Bu kentte ve ötesinde meydana gelen o müzikal patlamanın baş temsilcilerindendi. Bu benim için olağanüstü bir zevk ve onur, zira 1970’lerde ve 1980’lerde reşit olan rastgele bir bireye hitap eden biroldukça ses, sanatçı, müzisyen vardı lakin yalnızca bir Patti Smith vardı. Patti Smith, kendine has bir özgünlüğe sahipti ve bana göre öteki hiç bir yerde rastlamadığınız diğer bir özgünlüğe sahipti, etrafımızdaki tüm girdapları kesip daha derin gerçekleri konuşabilme yeteneğine…”

Patti Smith: Keşke ben de New York’a anahtarımı verebilseydim

Patti Smith ise, “Keşke ben de New York’a anahtarımı verebilseydim, kentimiz hakkında bu hislere sahibim. Tüm meydan okumalarına ve zorluklarına karşın –ve benim üzere çok gezgin biri için- dünyanın en renkli kenti olmaya devam ediyor. Bu onura 75 yaşında sahip olmak, önümüzdeki 25 yıl için daha da sabırsızlanmamı sağlıyor” tabirlerini kullandı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.