Squid Game oyuncusu Hoyeon Jung, Vogue mecmuasına tek başına kapak olan birinci Koreli yıldız oldu

miRBey

Aktif Üye
Squid Game oyuncusu Hoyeon Jung, Vogue mecmuasına tek başına kapak olan birinci Koreli yıldız oldu
Daha evvel modellik yapan Güney Koreli oyuncu Hoyeon Jung, Squid Game’in Netflix’te yayınlanmasıyla bir gecede dünya çapında şöhrete kavuştu.

Dizide Kuzey Kore asıllı yarışmacı Kang Sae-byeok’u canlandıran genç oyuncu, birkaç hafta içerisinde milyonlarca takipçi kazandığı Instagram’da da en epey takip edilen Koreli oyuncu rekoru kırdı.

Bunlarla da yetinmeyen Hoyeon Jung, artık bir birincisi daha gerçekleştiriyor. Dünyaca ünlü moda mecmuası Vogue’un Şubat sayısının kapağında yer alan Hoyeon Jung, bu biçimdelikle ABD merkezli mecmuanın kapağında tek başına fotoğrafı yayınlanan birinci Koreli yıldız olarak tarihe geçti.

Vogue muharriri Monica Kim’e konuşan Jung inişli çıkışlı mesleğine dair, evvel moda dünyasında tanınmaya başladığını fakat bu bölümde aradığını bulamadığını, tam arafta kaldığını düşündüğü bir devirde ise Squid Game’deki oyunculuğuyla tekrar yükselişe geçtiğini söylemiş oldu.

Jung kelam konusu süreçte sekiz kilo verdiğini belirterek, “niye bilmiyorum fakat yemek yiyemedim. Başım fazlaca karışıktı ve fazlaca kaotikti. İnanamadım. Güvenemedim” dedi.

19 yaşında New York’a taşındı: Louis Vuitton ve Chanel üzere ünlü markalarla çalıştı

Ailesinin takviyesinin ruh sıhhatini müdafaada yardımcı olduğunu söyleyen genç oyuncu, bir gecede kazandığı şöhretin Squid Game yayınlanana kadar yaşadığı meslek zorlukları hakkında düşünmesini sağladığını vurguladı.

Kelam konusu kuvvetli devirden birkaç yıl daha sonra Kore’nin daha sonraki Top Modeli yarışında çabucak hemen 19 yaşındayken ikinci olduğunu ve New York’a taşındığını anlatan Jung, burada bir epeyce moda gösterilerinde uzunluk gösterdiğini ve saçlarını kızıla boyattığını lisana getirdi. Louis Vuitton, Marc Jacobs ve Chanel üzere biroldukca ünlü markayla çalışan Jung, 2019’dan daha sonra ise işlerinin berbata gitmeye başladığını söylemiş oldu. Bu süreçte İngilizce kurslarının yanı sıra, Frances Ha ve Incendies üzere sinemaları keşfederek vakit harcadığını söyleyen Jung, “Geriye dönüp baktığımda, bu sessiz ve yalnız vakit içinderı geçirmiş olmasaydım, oyunculuk yapmayı hayal eder miydim bilmiyorum” dedi.

Ünlü oyuncu, şimdiye dek elde ettiği muvaffakiyetlerin farkındalığıyla yetinmeyerek gelecekteki planları üzerinde de çalışıyor.

Vogue’a verdiği röportajda Jung saçını Eternal Sunshine of the Spotless Mind sinemasında Kate Winslet’inki üzere mora boyatmak istediğini söyleyerek ekliyor:

“Saçımı Eternal Sunshine’daki üzere boyatmak istiyorum. Lakin daha çılgın. Mor en sevdiğim renk. Şunu yazabilirsiniz: Lütfen bana saçını mora boyatan bir karakter verin.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.