Squid Game’in baş aktörü: Bilhassa son sahnede hayli zorlandım lakin 2. dönem çekilirse bir daha oynarım

miRBey

Aktif Üye
Squid Game’in baş aktörü: Bilhassa son sahnede hayli zorlandım lakin 2. dönem çekilirse bir daha oynarım
Toplumsal ve ekonomik olarak tabana vurup nakit para için çırpınan yarışmacıların 38 milyon dolar kazanmak uğruna ölümcül çocukluk oyunları oynadığı Güney Kore üretimi 9 kısımlık ‘Squid Game’ dizisinin başrol oyuncusu, canlandırdığı karakterin ve ikinci dönemin akıbetiyle ilgili yorumlarda bulundu. Netflix’in global çapta izleyici rekorları kıran dizisinde şanssız kumar bağımlısı Seong Gi-hun, öteki ismiyle Oyuncu 456’yı oynayan Lee Jung-jae, ABD cümbüş kesiminin mecmuası Entertainment Weekly’nin sorularını yanıtladı.

Squid Game has officially reached 111 million fans — making it our biggest series launch ever! pic.twitter.com/SW3FJ42Qsn

— Netflix (@netflix) October 12, 2021

Dizinin bu çapta bir global izleyici kitlesine ulaşacağını hiç varsayım etmediğini belirten Güney Koreli aktör, “Asla. Düşlerimde bile değil. Avrupa bölgesi ve ABD dahil Batı dünyasında da bu kadar tanınan olmasını hiç beklemiyordum. Teveccüh için fazlaca minnettarım” dedi.

“Tabii ki oyunlar eğlenceli ve epeyce merak uyandırıcı, ancak anlatının sonuna yanlışsız bu karakterlere ne olacağı konusunda kendime sorular sorduğumu fark ettim. Hayatta kalacaklar mı? Ya da bu kişi sonuna kadar âlâ bir adam olarak kalacak mı yoksa ortalarda berbatlaşacak mi? Bunlar, doğal olarak ortaya attığınız sorulardır” diye devam eden Lee, canlandırdığı Gi-hun’dan şöyleki kelam etti:

#SquidGame star Lee Jung-jae opens up about Seong Gi-hun's fate and what it means for a potential second season. https://t.co/5tJ6xAADEc

— Entertainment Weekly (@EW) October 14, 2021

“Çok güzel kalpli nazik bir adam, tahminen de hayli para kazanamamasının temel sebebi bu kadar düzgün olması. Bu rolü üstlenmek benim için fazlaca güç oldu. Oynaması fazlaca sıkıntı bir karakterdi… hayatını ortaya koymak zorunda olduğun ve başkalarına karşı hayatta kalmak için ne değerine olursa olsun kazanmak zorunda olduğun bir oyunda bu epey boğucu bir durum, fakat Gi-hun hala epey optimist ve yardımına muhtaçlığı olan insanlara yardım eli uzatmaya istekli. ömrü tehdit eden bu oyunu oynamak zorunda olması ve diğerlerini kandırması, incitmesi ve ihanet etmesi ve başkalarını vefatına köşeye sıkıştırması gerektiği gerçeği, daha evvel hiç yapmadığı tüm bu şeyler, Gi-hun için duygusal olarak epey zorlayıcı olurdu – en azından ben onun için bu biçimde olmasını bekliyordum. Muhtemelen kimi oyunları o kadar becerememesinin sebebi bu, zira o epeyce uygun biri.”

“Ama karakteri de dizinin sonlarına hakikat ve son kısımda değişiyor. Bence uçağa binmemeye ve kızını görmeye karar vermesi, değiştiğini lakin hem de ortasında hala o yeterli kalpli insanın olduğunu ve daha fazla oyuncunun kurban edilmemesi için bu acımasız oyunun kesinkes durması gerektiğini hissettiğini gösteriyor. Yani bu karakterin psikolojisi epeyce karmaşık ve hem de sık sık birden çok değişiklikten, geçiyor, bu da Gi-hun’un karakterini şimdiye kadar oynadığım en güç karakter haline getirdi diye düşünüyorum.”

“Canlandıracağınız karakterin oyunu kazanacağını ve hayatta kalacağını başından beri biliyor muydunuz”
sorusu üzerine baştan senaryonun tamamını okuduğunu belirten Lee, “Onun hayatta kalan son kişi olacağını biliyordum. Fakat oyunu kazandıktan daha sonra hayatını geri alsa da ömrü asla eskisi üzere olamaz. Bu yüzden senaryoyu okuduğumda, onun ince hislerini ekranda âlâ biçimde söz edebilmemin mükemmel olacağını düşündüm” dedi.

Güney Koreli aktör, “Gi-hun hayatta kaldığına göre, Squid Game’in ikinci dönemi çekilirse bir kesimi olmak ister miydin” sorusunu şu biçimde yanıtladı:

“normal olarak. İzleyicilerden epey fazla sevgi ve dayanak aldığım için 2. dönem olursa olağan ki Gi-hun’u bir daha canlandırmam gerekir. Lakin şu noktada öykünün neye evrileceği, karakterlerin nasıl değişeceği ya da diziye yeni karakterler eklenip eklenmeyeceği konusunda hiç bir şey bilmiyorum. Ayrıyeten Gi-hun’un hala baş rol mü yoksa ikincil değerde küçük bir rol mü olur, onu da bilmiyorum. Lakin ne olursa olsun, elbette evet demek zorundayım.”

Bilhassa son sahnenin kendisini epey zorladığını belirten Lee, “O son sahneyi senin için zorlaştıran ne oldu” sorusu üzerine şunları söylemiş oldu:

“Bunun sebebi, tüm bu oyunlar yüzünden Gi-hun’un epey incinmiş olması olabilir. Ve hayatta kalabilmek için diğerlerini aldattığını kabul etmesi gerektiğini biliyor, bu yüzden kendisine ve yakın arkadaşı Sang-woo’ya ihanet ettiği için hayal kırıklığına uğradı. Bu iki karakter çocukluk arkadaşı ve hayatları tehlikedeyken birbirleriyle savaşıyorlar. Bu yüzden sahne epeyce yürek parçalayıcıydı. Duygusal olarak hayli zordu.”

“İkincisi, biz o sahneyi çekerken ikisinin arbede ettiğini hatırlıyorum. Kıştı ve hava fazlaca soğuktu. Kore’de kışın dondurucu bir soğuk olur. O sahneyi 4 gün boyunca su püskürtme sistemiyle yağmur altında çekmiştik. Bu yüzden hem duygusal birebir vakitte fizikî olarak hayli zordu.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.