Valentin Rosier’den Galatasaray itirafı

Efendy

Aktif Üye
Beşiktaş ‘ın yıldızı Valentin Rosier, Fransız basınından Foot Mercato’ya açıklamalarda bulundu. 26 yaşındaki sağ bek, isminin bir periyot Galatasaray ile anılmasına ait şunları söylemiş oldu: “O yıl lig şampiyonu olduk ve fazlaca yeterli bir dönemi geride bıraktık. Atmosfer çılgındı, tüm ekip arkadaşlarım içinde epeyce güzel bir anlayış vardı, arkadaş edindim, kardeş olduk. Şampiyon olduğumuz ve Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız için atmosfer, kalma isteğimi doğruladı. Öbür bir ekibe transfer olmayı düşünmedim. Birtakım konuşmalar oldu ancak iş asla resmiyete dökülmedi. daha sonrasında Beşiktaş ısrarcı davrandı ve benim istediğim oldu.”

‘Taraftarla aynıyız’

Renkli kişiliğini taraftarın epey sevdiğini belirten 26 yaşındaki futbolcu, “Taraftarlar en başından beri bunu gördü, ben berbat durumda olan, fazlaca rahat ve yapabileceklerimde fazlaca özgür bir tanesiydim. Bunu yapan öbür insanların tıpkı biçimde reaksiyon verdiklerinden emin değilim. daha sonrasında oynadığım kulüp için savaşan biriyim, onlar da bunu hissediyor. Taraftarlar ve ben biraz birebiriz, ikimiz de deliyiz ve her şeyi kulüp için yapıyoruz, bu da yeterli anlaştığımız manasına geliyor” yorumunu yaptı.