Vefat döşeğindeki yaşlı bayandan atına ve köpeklerine hüzünlü veda

miRBey

Aktif Üye
Vefat döşeğindeki yaşlı bayandan atına ve köpeklerine hüzünlü veda
İngiltere‘nin kuzeyindeki Chester’da bulunan Good Shepherd Bakımevi’de kalan 68 yaşındaki Jan Holman’a, atı Bob ve King Charles Spaniels tipi iki köpeği Monty ve Rowley’e son bir veda etme bahtı verildi.

Newsweek’te yer alan habere bakılırsa Holman, 1 ay evvel Good Shepherd Bakımevi’ne taşınmış ve hayvanlarıyla vakit geçirmeyi özlemişti.

Bakımevinden bir sözcü, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, “Bakımevine gelmesinin akabinde, takımımız kısa müddette hasta Jan Holman’ın ömründe epeyce özel arkadaşları olduğunu ve hastanede 4 hafta geçirdikten daha sonra onları çok derecede özlediğini fark etti. Bu arkadaşlar, iki Cavalier King Charles Spaniels çeşidi Monty ve Rowley ile birlikte hayli güzel, benekli, 1.52’lik bir midilli olan Bob’dan oburu değildi” sözlerini kullandı.

Bakımevi tarafınca paylaşılan duygusal fotoğraflarda, Holman’ın pencereden Bob’u sevmek için uzandığı ve hem de yatağının yanına getirilen köpeklerinden birini tuttuğu görülüyor.

Holman yataktan kalkamazken, işçi yatağını pencereye yaklaştırdıktan daha sonra Bob’a bir defa daha dokunuyor.

These friends were none other than her two Cavalier King Charles Spaniels Monty and Rowley along with Bob, a very handsome 15.2 piebald Cob
🐴
[2/7] #HospiceCareWeek pic.twitter.com/WRjPiqPwSX

— Hospice of the Good Shepherd (@HospiceGS) October 6, 2021

Sözcüye göre at, başını açık pencereden içeri sokabildi ve sahibinin boynuna ve kucağına sürtündü.

Holman’ın 46 yıldır evli olduğu kocası Dennis Holman, eşinin epey sevdiği evcil hayvanlarına son bir veda edebilmesinden çok memnunluk duyduğunu belirtti.

‘Onları ziyaret listesine dahil edebileceğimizi hiç düşünmemiştik’

Facebook hesabından paylaşımda bulunan Denis, “Jan hastaniçin Chester’daki bakımevine taşındığında fazlaca rahatladık ve Jan’ı tertipli olarak bakılırsabilecek ziyaretçileri belirledik. Lakin, köpeklerimiz Monty ve Rowley ile Jan’ın atı Bob’u ziyaret listesine dahil edebileceğimizi hiç düşünmemiştik” dedi.

‘Bana Bob’u bir defa daha görme talihi vereceklerini beklemiyordum’

Jan Holman ise, “Bakımevindeki işçinin benim için yaptıklarına inanamıyorum. Birkaç hafta öncesine kadar her gün Bob’a biniyordum, o benim ömrümün epeyce kıymetli bir modülü ve onu hayli özledim. Birkaç yıl evvel bakımevinde hasta olan bir komşumuz olduğu için köpeklerimin ziyaretini ayarlamanın mümkün olduğunu biliyordum ve köpekleri onu ziyarete giderken getirmemize müsaade verilmişti. Fakat bana Bob’u bir kere daha görme bahtı vereceklerini beklemiyordum” diye kaydetti.

Bakımevi sözcüsü de, hastaların sırf klinik gereksinimleriyle değil, beraberinde duygusal ve ruhsal gereksinimleriyle da ilgilenmenin kendileri için yükümlülük olduğunu lisana getirdi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.