Vincent Aboubakar’dan olay kelamlar: “Salah beni etkilemiyor”

Efendy

Aktif Üye
Ülkemizde Beşiktaş forması da giymiş olan ve attığı gollerle şu anda Afrika Uluslar Kupası’na damgasını vuran golcü futbolcu Vincent Aboubakar, Mısır ile Afrika Uluslar Kupası yarı finalinde oynayacakları maç öncesinde Mohamed Salah hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

RFI’ye konuşan Kamerunlu golcü, Mısırlı yıldız Mohamed Salah’a adeta meydan okuyarak, şu açıklamalarda bulundu:

“Premier Lig’de mükemmel bir dönem geçiriyor, ülkesinin rekabette ilerlemesine yardımcı oluyor. Ona bol talih diliyorum. En düzgün olan kazansın!”

“Salah beni pek etkilemiyor”

“Salah beni pek etkilemiyor. Bunu açıkça söylüyorum zira dürüst bir beşerim ve olaylara kendi bakış açımla bakıyorum. Şayet beni etkileseydi, bunu söylerdim. Lakin beni pek etkilemiyor. Yeterli bir oyuncu, fazlaca gol atıyor ancak maçta epey şey üretmiyor. Natürel ki Premier Lig’de uygun şeyler yapıyor zira yıllardır orada olan bir ekipte yer alıyor. Güzel bir oyuncu fakat Mbappe üzere oyuncuların düzeyinde değil.”

Beşiktaş’tan Al-Nassr’a transfer olduktan daha sonra turnuva öncesi performansının ne durumda olduğunun bilinmediği fakat hayli uygun durumda olduğu ve nasıl hazırlandığına yönelik soruya ise Aboubakar, “Hangi ülkede yahut kıtada oynadığınız değerli değil, uygun bir oyuncu, düzgün bir oyuncu olarak kalır. Düzgün bir oyuncu olduğunuzda, nitelikleriniz zorlamadan doğal olarak ortaya çıkar. Benim için kolay olmayan Körfez ülkelerine gittim. Bana güvenenleri ödüllendirmenin tek yolu güzel performans göstermek, ekibin kazanmasına ve yükselmesine yardımcı olmak.” kelamları ile karşılık verdi.