Yasal alkol sonunu 5 kat aştı: Bu seferlik affedin, bir defa daha üfleyeyim

miRBey

Aktif Üye
Yasal alkol sonunu 5 kat aştı: Bu seferlik affedin, bir defa daha üfleyeyim
Antalya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi’ne bağlı takımlar, dün akşam ve gece saatlerinde kentin farklı noktalarında yılbaşı kontrolleri gerçekleştirdi. Trafik kurallarına uyamayan, ehliyetsiz, eksik evrakları bulunan ya da alkollü şoförlere yönelik yapılan kontrollerde, gruplar yüzlerce araç durdurarak denetim gerçekleştirdi. Kurallara uyan şoförler, yapılan kontrollerden dolayı şad olduklarını söz ederken, kurallara uymayıp yeni yıla cezalarla giren birtakım şoförlerin ise heyecanları yarım kaldı.

Şoförlerin tek tek alkollerinin ölçüldüğü kontrollerin Konyaaltı İlçesi Boğaçay Caddesi üstündeki ayağında ise durdurulan motosikletin şoförü Musa Karaytu’ya gruplar alkolü ölçüldü. Ehliyetsiz olduğu anlaşılan Karaytu’nun alkol oranıysa 0,92 promille motosikletler için geçerli olan 0,20 promilin neredeyse 5 katı çıktı.

‘En uygun şey her neyse onu yapın’

Ceza yiyeceğini anlayan Karaytu, “En uygun şey her neyse onu yapın ağabey. Ehliyete yazıldım ben. Bu seferlik affedin. Motosikleti yeni aldım. Bir kutu alkol içtim, bir sefer daha üfleyeyim. Vallahi 1 tane içtim. Alkollü olan bir insan sizinle bu hal konuşabilir mi? Saçma sapan bir şey konuşmuyorum ki ben. Heveslendim, bir cins atayım dedim. Bana bir ağabeylik yapıp bu seferlik görmeyin. Gideyim konutuma yatayım” diye konuştu.

O kadar lisan dökmesine karşın süreçlerin devam ettiğini bakılırsan Karaytu bu sefer polis memuruna, “O kadar varlıklı varken, onları görmüyorsun bizi mi görüyorsunuz” kelamıyla seslendi, karşılık olarak da “Kanunun zengini, yoksulu yok” karşılığını aldı.

İmza pozu verdi

Karaytu, cezadan kaçış olmadığını anlayınca ise makbuza yönelip gazetecilere, “İmza atayım siz de çekin” diyerek poz verdi.

Polis takımları şoföre ehliyetsiz ve alkollü araç kullanma cürümlerinden 4 bin 37 TL ceza keserken, motosiklet de çekiciyle otoparka gdolayıldü.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.