Yavuz Bingöl: Twitter’ı büsbütün bıraktım

miRBey

Aktif Üye
Yavuz Bingöl: Twitter’ı büsbütün bıraktım
İstiklal Marşı‘nın yazılış kıssasını beyazperdeye taşıyan ‘Akif‘ sinemasının galası evvelki akşam gerçekleşti.

Mehmet Akif Ersoy‘un İstiklal Marşı’nı yazarken yaşadıklarını mevzu alan sinemanın galasına; Ersoy’un torunu Selma Argon, sinemanın başrol oyuncuları, sinemaseverler ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz katıldı.

Milliyet gazetesinden Seçkin Şenvardar’ın haberine bakılırsa 24 Eylül’de vizyona girecek olan sinema öncesi oyuncu takımı ve direktör Sadullah Şentürk, bir ortaya gelerek, basın mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı.

Mehmet Akif Ersoy’u canlandırdığı için büyük erdem duyduğunu söyleyen oyuncu Yavuz Bingöl, “Çocuklarımızı gençlerimizi izlemeye davet ediyorum. Bu şiir nasıl yazılmış, bu devlet nasıl kurulmuş görsünler. Tarihi bir kişiliği oynamak onur vericiydi, inşallah izleyenler mutlu kalır. Torunu Selma Hanım’la sohbetim ve onun konferanslarını dinledim YouTube’dan” biçiminde konuştu.

Bingöl, gişeden beklentisini “Pazartesi günü bakacağız gişeye, âlâ olur inşallah. Rekor beklentim yok ancak inşallah olur. Türk Sineması’nda değerli gişe yapan sinemalarımız var, onlar kadar ilgi görsün isterim” kelamlarıyla anlattı.

Yavuz Bingöl, sinema çekilirken aldığı tenkitlerin hatırlatılmasıyla toplumsal medyayı bıraktığını deklare etti. “Onlar anlamsız şeyler” diyen Bingöl, kelamlarına şöyleki devam etti:

“Ben alıştım tenkitlere ancak hazırlıklı değilim. Zira ilgilenmiyorum artık toplumsal medyayla. Çok ciddiye almıyorum asla, insanların hiçbirbirine hürmeti yok, o cenahtan ayrıldım. Kullanmıyorum Twitter’ı, büsbütün bıraktım.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.