Almanya’da Türk vatandaşa ilişkin işyerinde yangın

miRBey

Aktif Üye
Almanya’da Türk vatandaşa ilişkin işyerinde yangın
Almanya’nın Hamburg kentindeki Billstr Caddesi’nde dün gece biri Türk vatandaşı Bektaş Ayoğlu’na ilişkin olmak üzere 3 işyerinde yangın çıktı. Yangın söndürme çalışmaları gece uzunluğu devam ederken, soğutma çalışmaları bugün de sürdü.

Yangının çıktığı caddede işyeri olan Mehmet Karabacak, “Yangın benim ofisin art tarafında çıktı. Yangın sırasında ofisteydim. Ayakkabılarımı bile giyemeden beni dışarı çıkardılar. Bu caddedeki işyerlerinin birçok eski bina ve bakımlı değil. Elektrik sistemleri fazlaca bozuk. Denetim ve kontrol yok. Herkes kabloyu kendisi çekiyor” dedi.

Yangın çıkan bölgede işyeri olan Musa Karabacak ise, gece yarısı telefon geldiğini belirterek, “Hemen olay yerine geldim. Otomobilimi dışarı çıkardım. En epeyce ziyanı Bektaş isimli arkadaşımız gördü. Yangın bizim işyerimize sıçramadan söndürüldü. İşyerimde hiç bir zahmet yok. Yalnızca önlem maksatlı camı kırıp içeri girmişler” diye konuştu.

Yangının çıkış sebebinin elektrik kontağından olduğu varsayım edilirken, polis olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor. İşyerlerinin büyük bir kısmının Türk ve Afganlara ilişkin olduğu caddede daha evvel de birkaç kere yangın çıkmıştı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.