Ardahan Üniversitesi’ne yalnızca 204 öğrenci yerleşti

miRBey

Aktif Üye
Ardahan Üniversitesi’ne yalnızca 204 öğrenci yerleşti
Ardahan Üniversitesi‘nin 635 kontenjan için yalnızca 204 öğrencinin yerleştirilmesi ile yüzde 32.13 oranında doluluğa sahip olması Ardahanlılar tarafınca da şaşkınlıkla karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in rektörlük bakılırsavinin yanı sıra dekanlık, enstitü müdürlüğü ve koordinatörlük üzere 10 farkı bakılırsavi tıpkı ayda yürütmesi reaksiyon toplamıştı.

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber, kelam konusu bakılırsavlerinden ötürü rastgele bir fiyat almadığını ve almasının da mümkün olmadığını söylemişti. Prof. Dr. Biber, bu bakılırsavlerin birçoğunun rektör olarak alt nazaranvleri olduğunu anlatarak şunları söylemiş oldu:

“Üniversitelerde gorevlendirildiğin her şura, her komite için fiyat alamazsın. Yalnızca benim değil, rektör yardımcılarının da dekanlarımızın da benim üzere biroldukca alt bakılırsavleri, kurul ya da heyet üyelikleri var. Rektörlük nazaranvimle bir arada Sıhhat Bilimleri Dekanlığını şahsen ben yürütüyorum. Bu cins atamalar genelde takım ve işçi yetersizliği daha sonrasında yapılıyor.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.