Beşiktaş’ta Ismael’den kritik değişiklik

Efendy

Aktif Üye
Beşiktaş , pazartesi günü deplasmanda oynayacağı Atakaş Hatayspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Sakatlığı bulunan oyuncular, teknik yönetici Valerien Ismael’i düşündürüyor. Siyah beyazlılar, şiddetli uğraşta Ghezzal ve Weghorts’tan yararlanamayacak. Bu niçinle, grupta zarurî revizyon yaşanacak.

İstifa ve Sergen Yalçın sesleri

10. hafta maçında alanında Trabzonspor ‘u ağırlayan Beşiktaş, iki defa geriye düşmesine karşın maçı 2-2 birliktee bitirmişti. Beşiktaş’ın gollerini Larsen(KK) ve Cenk Tosun atarken Trabzonspor’un gollerini Maxi Lopez ve Trezeguet atmıştı. Çabanın son dakikasında Yusuf Yazıcı kırmızı kart görmüştü. Gayretin sona ermesinin akabinde Siyah-Beyazlı taraftarlar Fransız Teknik Yönetici Ismael’i istifaya çağırdı ve eski Teknik Yöneticileri Sergen Yalçın lehine tezahüratta bulunmuştu.

Çebi, “Ismael nazaranvde kalacak’ demişti

Maçtan evvel sponsorluk muahedesinde soruları yanıtlayan Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, ‘Valerien Ismael’e epey güveniyorum. Kendisinde biroldukca artı özellikler var. Kupayı, bu yılki şampiyonluğu Valerien Ismael ile kazanma isteğindeyim. Ismael ile bu dönem şampiyonluğu kazanmayı planladım, plan çerçevesinde gidiyorum. Valerien Ismael ile ilgili fikrimde bir değişiklik yok. Fikir değiştirmem için bir durum da kelam konusu değil. Seçimden 3 ay daha sonra Beşiktaş’ın hocasıyla güç duruma düşürülerek idarenin istifasını bekleyenler, boşa bekliyor. 3 yıl bekleyecekler. Ben hocamla kontratı mühletince devam edeceğim’ demişti.

Ismael ile “Devam” sonucu

Valerien Ismael aleyhine yapılan tezahüratlar daha sonrası durum değerlendirmesi yapan idare konseyinden, Fransız çalıştırıcıya takviye sonucu çıkmıştı.

Ghezzal ve Weghorst sakatlandı

Trabzonspor maçının akabinde Weghorst’un stadyumu sekerek terk ettiği imajlar ortaya çıkmıştı. Siyah-Beyazlılar’a Hollandalı golcüden makûs haber geldi. Ayrıyeten birinci yarı bitmeden sakatlığı niçiniyle oyundan çıkmak zorunda kalan Ghezzal’ın durumu aşikâr oldu. Beşiktaş’ta adale sakatlığı yaşayan Wout Weghorst ve Ghezzal, Atakaş Hatayspor maçında forma giyemeyeceği anlaşıldı.

Hücumda yeni ikili

Kartal’da Weghorst ve Ghezzal’ın sakatlıkları sebebiyle Hatayspor müsabakasında forvet çizgisinde vazife, Cenk Tosun ve Jackson Muleka’ya geçeceği öğreinldi. Valerien Ismael’in, hafta boyunca iki oyuncuyu hem üçlü hamlede birebir vakitte çift forvette deneyeceği öğrenildi.

Beşiktaş, bu dönem birinci sefer resmi bir maça Weghorst’tan mahrum alana çıkacak. Valerien Ismael, maçların sıkıştığı anlarda Hollandalı golcüye uzun top atıp, rakip alanda çoğalma opsiyonunu deniyordu.

Siyah beyazlılar, 30 yaşındaki futbolcunun yokluğunda bu planı kullanamayacak. Hatay deplasmanında sabırlı oyunla topu ayağında tutmak isteyen siyah beyazlılar, hamle anlayışını buna nazaran şekillendirecek.

Diğer yandan tahlil takımından rakiple alakalı tüm bilgileri isteyen Fransız çalıştırıcı, bunları oyuncularıyla paylaşacak. (TRT Spor)