Dele Alli: Beşiktaş’a gelmek benim kendi seçimim

Efendy

Aktif Üye
10 gün süren operasyonun akabinde Dele Alli transferinde memnun sona ulaşan Beşiktaş , yıldız ismi dün sıhhat denetiminden geçirip imzayı attırdı. Özel bir görüntüyle duyurulan transfer , Avrupa basınında da büyük ses getirirken yıldız oyuncunun sportif yönetici Ceyhun Karı ve teknik yönetici Valerien Ismael’le yaptığı toplantıda ortaya koyduğu oynama isteği ise Beşiktaş’ı epeyce memnun etti. “Burası benim için çıkış yolu” diyen Dele Alli’nin kritik toplantıda, “İngiltere’de kendi adıma hayli hoş şeyler de yaşadım, sıkıntı günler de… Lakin hepsini ardımdan bırakarak Beşiktaş’a geldim. Bu benim kendi seçimim” kelamlarını sarf ettiği öğrenildi.

‘Coşku benim için hayli önemli’

Dele Alli’nin ayrıyeten, “Futbolda coşku benim için epeyce değerli. Beşiktaş’ın coşkulu taraftarı bu tercihimde fazlaca tesirli oldu. Birinci maçı da iç alanda oynayacak olmamız hoş bir tesadüf. Taraftarla birlikte başlamak benim için başka bir motivasyon olacak. Ekipten konuştuğum arkadaşlarım da var. Bana epey hoş şeyler söylemiş olduler. Burada epey uygun şeyler yapacağımı biliyorum” tabirleriyle heyecanlandırdı.

İşte maliyeti

Siyah Beyazlılar’dan yapılan açıklamaya nazaran, oyuncunun kulübü Everton’a kiralama bedeli ödenmeyecek. Beşiktaş, İngiliz futbolcuya bu dönem için 2 milyon 200 bin Euro garanti fiyat ve ek olarak aldığı müddet ve karşılaşma cinsine göre maç başına azami net 10 bin Euro maç başı fiyatı ödeyecek. Ayrıyeten oyuncunun satın alma opsiyonu da dönem sonuna kadar Beşiktaş’ta.

Sabah antrenmanında takımla

Dele Alli, Beşiktaş formasıyla birinci egzersizine bugün sabah yapılacak çalışmayla çıkacak. Yıldız oyuncunun direkt grupla çalışmaya başlayacağı tabir edildi.

Sivasspor maçında sahada

Dele Alli’nin fizikî manada hazır gelmesi teknik heyeti sevindiren bir öteki etken oldu. Yıldız oyuncu direkt Sivasspor maçının takımında yer alacak. Valerien Ismael’in oyuncunun antrenmanlardaki durumuna göre 11’de başlatıp başlatmayacağına karar vereceği bildirildi. Başarılı oyuncunun oynamak için hazır olduğunu söz ettiği de gelen haberler içinde.

Premier Lig patentli 8. isim!

Yoğun bir transfer periyodu geçiren Beşiktaş’ın takımında daha evvel Premier Lig’de forma giymiş olan 8 futbolcu yer alıyor. Dele Alli, Weghorst, Cenk Tosun, Ghezzal, N’Koudou, Gedson, Masuaku ve Saiss; Beşiktaş’a gelmedilk evvel mesleklerinde bu büyük tecrübesi yaşayan oyuncular olarak göze çarpıyor.

Orhan Yıldırım / FANATİK ÖZEL