Direktör Hwang gündemden düşmeyen dizisini anlattı: Squid Game eziklerin öyküsü

miRBey

Aktif Üye
Direktör Hwang gündemden düşmeyen dizisini anlattı: Squid Game eziklerin öyküsü
Çevrimiçi dizi-film izleme platformu Netflix’te 17 Eylül’de yayınlanan, başrollerini Lee Jung-jae, Park Hae-soo, Hoyeon Jung ve Wi Ha-joon‘un paylaştığı, ülkenin jönlerinden Gong Yoo‘nun da küçük ancak tesirli bir rolde oynadığı 9 kısımlık ‘Squid Game’ dizisinde maddi ve manevi açıdan tabanı görmüş 456 karakter kimi çocuk oyunları oynayarak büyük para mükafatına ulaşmaya çalışıyor.

‘Kalamar oyununu daima günün sonunda oynardık, kesinlikle biri yaralanır ya da ağlardı’

CNN’e konuşan direktör Hwang Dong-hyuk da bu oyunların hepsinin kendi çocukluğunun bir kesimi olduğunu söylemiş oldu, “Hepimiz bir noktada bu sıradan ve çocuksu oyunları oynamışızdır” dedi. Çocukken oynadığı oyunlar içinde en zorunun diziye de ismini veren kalamar oyunu olduğunu belirten Hwang, kalamar biçimindeki bir alanda birtakım oyuncuların ilerlemeye, kimilerinin da savunma yaptığı bu oyunu “En hayli fizikî dayanıklılık isteyen oyun. Ne vakit oynasak biri yaralanırdı, üstü başı yırtılırdı ya da ağlayan olurdu. Daima günün son oyunu olarak oynardık” tabirleriyle anlattı.

Before 'Squid Game' became one of Netflix's most popular shows ever, its writer and director Hwang Dong-hyuk spent more than ten years trying to get it made — but the thought of creating a second season makes him "kind of worried". https://t.co/Q2Gvh3J7vG

— CNN (@CNN) October 8, 2021

Öykünün başlangıç noktası: Çocukluğumuza dönüp o oyunları bir daha oynasak nasıl olurdu?

Artık yetişkin bir birey olduğunda ise “O günlere dönüp o oyunları bir daha oynasak nasıl olurdu?” sorusunun tüm dizinin başlangıç noktasını oluşturduğunu söyleyen Hwang’a nazaran öykü günümüzün ‘rekabetçi toplumunu’ yansıtıyor. “Bu, eziklerin öyküsü. Kazananlar düzey atlarken hayatın kuvvetlikleri karşısında bocalayan ve geriye düşenlerin hikâyesi” diyen Hwang, öykünün aslında fazlaca şahsi olduğunu da lisana getirdi.

‘İki ana karaktere çocukluk arkadaşlarımın ismini verdim’

İki ana karakter Seong Gi-hun ve Cho Sang-woo’nun ismini kendi çocukluk arkadaşlarından aldığını açıklayan Hwang, “Benim iki istikametimi temsil ediyorlar. Birebir Gi-hun üzere ben de Ssangmun-dong’da maddi zorluk çeken yalnız bir anne tarafınca büyütüldüm. beraberinde Sang-woo üzere Seul Ulusal Üniversitesi’nde (ülkenin en itibarlı üniversitelerinden ‘Seoul National University- SNU’) okudum. Tüm mahalle beni övdü, benden beklentileri büyüktü” anekdotlarını paylaştı.

İkinci dönem gelecek mi?

Dizinin hayata geçirilme sürecinin kendisi için ağır bir tecrübe olduğunu, gerilimden 6 dişinin döküldüğünü anlatan Hwang dizinin ikinci dönemi olup olmayacağına ise çabucak hemen karar vermiş değil: “Bir diziyi yazıp, çekip yönetmek başlı başına büyük bir iş. Tıpkı şeyleri ikinci dönemde da yapmak zorunda olacağımı düşününce aslında endişeleniyorum lakin fazlaca fazla insan ikinci dönem konusunda istekli, o yüzden düşünüyorum.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.