Domuzdan kalp nakline Cübbeli Ahmet’ten yorum: Tüyünü dahi kullanmak caiz değildir

miRBey

Aktif Üye
Domuzdan kalp nakline Cübbeli Ahmet’ten yorum: Tüyünü dahi kullanmak caiz değildir
ABD’deki Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi‘nde vazifeli hekimler, kalp rahatsızlığı olan şahsa domuz kalbi nakletmeyi başardı.

Alınan özel müsaadeyle yapılan ameliyat toplamda 7 saat sürdü. Nakil yapılan 57 yaşındaki David Bennett’ın de sıhhat durumunun güzel olduğu bildirildi.

David Bennett’ın ameliyattan bir gün evvel, “Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Bu benim son şansımdı” dediği aktarıldı.

‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ABD’de meydana gelen domuz kalbi naklini yorumladı.

Odatv’ye konuşan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ “Domuz pisliğin ta kendisidir. Tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir” dedi.

Cübbeli Ahmet, “Eğer öteki bir alternatif var ise ve kullanılmıyorsa caiz değildir. Diğer alternatif yoksa mecburi olarak kullanılabilir” diye konuştu.

Bu olayda ismi geçen kişinin diğer alternatifi olmadan organı kabul etmesi istisnadır diyen Ünlü, “Bu durum hayat memat sıkıntısıdır. Estetik dert olmadığı için kabul edilebilir” sözlerini kullandı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.