Eski Başbakan Yardımcısı’nı cinsel hücumla suçlayan tenis yıldızı Peng Shuai’den haber alınamıyor

miRBey

Aktif Üye
Eski Başbakan Yardımcısı’nı cinsel hücumla suçlayan tenis yıldızı Peng Shuai’den haber alınamıyor
Eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli’yi, kendisini cinsel alakaya zorlamakla suçlayan ünlü tenis yıldızı Peng Shuai, ortadan kayboldu.

Yahoo News’te yer alan habere nazaran Peng’den suçlamayı kamuoyuna duyurmasından daha sonraki 10 gün ortasında haber alınamadı.

birebir vakitte önde gelen spor örgütlerinden son 2 hafta ortasında Peng’in akıbetiyle ilgili bildiriler artış gösterdi.

Bayanlar Tenis Birliği (WTA) yaptığı açıklamada, ‘eski Çinli öndere yönelik cinsel akın tezlerine ait tam, adil ve şeffaf bir soruşturma’ talep edeceğini belirtti.

Yaşananları ‘endişe verici’ olarak nitelendiren WTA Lideri Steve Simon, “Peng Shuai ve tüm bayanlar sansürlenmeyi değil, seslerinin duyulmasını hak ediyor. Eski bir Çinli önderin cinsel atak içeren davranışlarıyla ilgili suçlanması son derece ciddiyetle ele alınmalı” diye konuştu.

Tüm toplumlarda, gerçekleştiği sav edilen davranışların araştırılması gereklidir” diyen Simon, “Peng Shuai’nin öne çıkma konusundaki olağanüstü cüreti ve gücünü takdir ediyoruz” tabirlerini kullandı.

Peng, paylaşımında “Biliyorum, Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli, saygın biri olarak korkmadığınızı söyleyeceksiniz” tabirlerine yer verdi.

Çift bayanlarda 2013’te Wimbledon ve 2014’te Rolland Garros’ta şampiyonluk kazanan Peng, geçen haftalarda eski Başbakan Yardımcısı Zhang’ı cinsel atakla suçlamıştı.

Peng, paylaşımında “Kanıtım yok, kanıt bırakmak da imkansızdı. Daima ses kayıt aygıtı üzere bir şey getireceğimden korktunuz, kanıt kaydetmek için falan… Ses kaydı yok, görüntü kaydı yok, yalnızca benim biçimsiz ancak son derece gerçek tecrübem var” tabirlerine yer vermişti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.