Fatih’te 2,5 dakikada 1 milyonluk liralık soygun: ‘Ben olayı 2,5 dakikada anlatamıyorum’

miRBey

Aktif Üye
Fatih’te 2,5 dakikada 1 milyonluk liralık soygun: ‘Ben olayı 2,5 dakikada anlatamıyorum’
Fatih’te bir gümüşçüye giren 6 hırsız, iş yerinde bulunan 100 kilogram gümüş ile 300 bin lirayı alarak kayıplara karıştı.

Günler evvelce geldikleri iş yerinde keşif yapan 6 hırsızın gerçekleştirdiği 1 milyonluk liralık soygun güvenlik kamerası tarafınca kaydedildi.

Ticari araçla iş yerinin önüne gelen şahıslardan 2’si etrafı gözetlemeye başladı. Ellerinde levye olan hırsızlar iş yerinin kepengini kırarak içeri girdi. İş yerinde bulunan alarm sistemiyle panik yapan hırsızlar 2,5 dakika üzere kısa bir süre içerisinde gümüşçüde bulunan 100 kilogram gümüş ve kasada bulunan 300 bin TL’yi alarak oradan uzaklaştı.

Şüphelilerin günler evvelden müşteri üzere iş yerine gelerek keşif yaptıkları öğrenildi. Hırsızların iş yerine girdikten daha sonra alarmın devreye girmesiyle telefonu çalan iş yeri sahibi Nedim Erdemir çabucak güvenlik kameralarını denetim etti. İş yerinin soyulduğunu nazarann Erdemir durumu polis gruplarına haber verdi.

‘Adamlar iki buçuk dakikada malı alıyor, kasayı da gdolayıyor’

Yaşananları cep telefonundan canlı canlı izlediğini belirten Erdemir, şunları söylemiş oldu:

“Toplamda 6 bireyler. Biri otomobilde nöbet tutuyor yan tarafta ötekini diğer sokağa gönderiyorlar. 4 bireyde dükkana saldırıyor. Olay 04.50’de oluyor. Yaklaşık verdikleri ziyan 100 kg mal. Kasayla birlikte 100 bin dolar ziyanımız var. İtalyan gümüşü zincirimizi çalıyorlar genelde, kolay eriyebilecek kolay paraya çevrilebilecek malların peşindeler. Akınlar büsbütün profesyonel gözüküyor. Eldivenli, kapüşonlu, maskeli bu işin uzmanı üzere gözüküyorlar. Evvelce de gelip keşif yapmışlar aslına bakarsan. Zira kepenk kapalı olduğu için o saatte kapalı oluyor burası. Karanlıkta eliyle koymuş üzere her şeyi açıyor, kurcalıyor. İki buçuk dakikada 100 kg mal çalan hırsızı düşünün biz iki buçuk dakikada anlatamıyoruz. Adamlar iki buçuk dakikada malı alıyor. Kasayı da gdolayıyor. Günlük hasılat kutusunun nerede olduğunu bile biliyorlar. Polisin verdiği bilgiye nazaran ise komşumuza gelmiş bir gün evvel. 3 gündür burada dolaştığını söylüyorlar bu şahısların. Komşuya saldırısının sebebi de bir ihbar olacak mı? Bir hareketlilik olacak mı? Diye niyetiyle taarruz yapıyorlar. Gaye biziz. Kamera sistemi ile sokakları gözetleme sistemimiz var. Oradan bir hareket gelecek mi diye bakıyorlar büyük ihtimalle. Lakin polisleri de bertaraf edebilmek ortasında gözcü koyuyorlar sokaklara. 6 şahıslar toplamda 4 tanesi dükkana saldırıyor. Maalesef hiç bir yerden bir hareket gelmeyince adamlar işini yapıp gidiyor. Yani benim özel güvenliğimle alarmım çalmasaydı iki buçuk dakikada girip 100 kg mal çalan hırsızı düşünün dükkanı eksiksiz boşaltırdı. Alarm çalınca panikliyor. Alarm çalınca mescitte namaz vakti. Mescitten çıkan olur, mescide giden olur yahut devriye gelir üzere kaygıyla birlikte kaçıyorlar. Bu bizim başımıza geldi esnaf arkadaşlarımın başına gelsin istemem. Nakit para 300 bin TL idi, 250 bin lira kredi almıştım. 50 bin lirada bir haftalık hasılatım vardı.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.