Freni boşalan TIR önüne kattığı 6 aracı biçti: 1’i ağır 3 kişi yaralandı

miRBey

Aktif Üye
Freni boşalan TIR önüne kattığı 6 aracı biçti: 1’i ağır 3 kişi yaralandı
Afyonkarahisar- Sandıklı karayolunun Dinar girişi yakınlarında şoförünün kimliği çabucak hemen belirlenemeyen yabancı plakalı ip makaraları yüklü TIR, teze göre, freninin boşalması niçiniyle şoförünün denetiminden çıktı.

Birinci evvel ışıklı kavşakta bekleyen Çağlayan Gürsu‘nun kullandığı arabaya çarpan TIR, karşı şeride geçti. Yol üzerinde bulunan plakası öğrenilemeyen traktör ile Mehmet Balon idaresindeki çekiciye çarpan TIR, akabinde trafik ışıklarında bekleyen araba ve öteki bir arabayla yavaşça ticari araca çarptı. Süratle ilerlemeye devam eden TIR, metreler daha sonra durabildi. Bu sırada TIR’ın tekerlek kısmında yangın çıktı. TIR’ın tekerleğindeki yangına itfaiye takımları müdahale ederek, büyümesini önledi.

Kaza niçiniyle TIR’da ve çarptığı araçlarda büyük çapta hasar meydana gelirken, alımlı şoförü Mehmet Balon ile başka araçlarda bulunan Mehmet Çakmak ve Zeynep Çakmak yaralandı. Durumu ağır olan Mehmet Balon ile yavaşça yaralanan Mehmet Çakmak ve Zeynep Çakmak sıhhat gruplarının birinci müdahalesinin akabinde hastaneye gdolayılerek tedaviye alındı. Kazayı yara almadan atlatan TIR’ın şoförü ise sözü için polis merkezine gdolayıldü.

Kazanın görgü şahitlerinden Selim Akbaş, TIR’ın önüne kattığı araçlara çarparak geldiğini anlatırken, bu kavşakta daha evvel de tekraren kaza yaşandığını belirterek, yetkililerden tedbir alınmasını istedi.

Öbür bir görgü şahidi Hilmi Çalışkan da şu biçimde dedi:

“Ben bu biçimde bir kazayı birinci kez görüyorum. Dinar’da onlarca kaza oldu. Lakin bu kaza o kadar feci bir kaza ki Allah’tan olacak ki okul servisi 2 dakika evvel bu kavşaktan geçti. Bu kavşağa altgeçit yahut battı- çıktı ne gerekiyorsa yapmaları lazım. Bu kazayı gözlerimle gördüğüm için fazlaca etkilendim. Yaralımız var fakat vefat olayı olmadığından epeyce memnunuz. Biz bunu tekraren gündeme getirdik. Lütfen yetkililer sesimizi duysun buraya ne gerekiyorsa yapsın.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.