Galata Kulesi’nin önündeki direk kaldırılıyor: ‘Fotoğrafta çıkması imgeyi estetik açıdan bozuyor’

miRBey

Aktif Üye
Galata Kulesi’nin önündeki direk kaldırılıyor: ‘Fotoğrafta çıkması imgeyi estetik açıdan bozuyor’
İstanbul’un en değerli tarihi ve turistik noktalarından Galata Kulesi’nin çabucak yanında yer alan Kent Güvenlik İdare Sistemi (KGYS) kameralarının olduğu direk kaldırılıyor.

Toplumsal medya kullanıcılarının yetkilileri etiketleyerek yazdıkları görüntü eleştirisi cevap buldu.

Fotoğraflarda KGYS direğinin de çıkması ve Galata Kulesi görüntüsünü kapatması niçiniyle direk öbür bir noktaya taşınacak.

Toplumsal medyadaki yansılara yanıt veren İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, şunları söylemiş oldu:

“Galata Kulemizin önündeki bu MOBESE kamerasının, tıpkı hedefe hizmet edecek biçimde, diğer bir yere taşınmasına karar vererek kulemizin görüntüsünün da korunmasına ihtimam gösteren İstanbul Valimiz Sayın Ali Yerlikaya’ya ve kültürel mirasımıza sahip çıkan herkese teşekkür ederiz.”

‘Tarihin önünü kapatıyor, yakışmıyor’

Fotoğraf çektirmek için Galata Kulesi’ne gelen Zehra Sur “KGYS direğinin öteki bir noktaya taşınacak olması turistler tarafınca da olumlu karşılandı. Bence direğin kaldırılacak olması âlâ olur. Hem İstanbul’u daha âlâ tanıtır birebir vakitte estetik açıdan bozduğunu düşünüyorum. Fotoğraflarda direğin çıkması imgeyi bozuyor. Gerek yok” dedi.

Rize’den İstanbul’a gelen Rukiye Feyizoğlu “Tabi ki kaldırılmalı. Yakışıyor mu? Tarihin önünü kapatıyorsun. Fotoğraf çekeceğim, direk geliyor geriye. Kaldırılması hoş oldu. Rize’den geldim. Fotoğraf çektim lakin hoş çıkmadı. Yakışmıyor” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.