Gittiği kentte kapanma ilan edilince görücü yordamı tanıştığı adamın meskeninde mahsur kaldı

miRBey

Aktif Üye
Gittiği kentte kapanma ilan edilince görücü yordamı tanıştığı adamın meskeninde mahsur kaldı
Çin’in Zhengzhou kentinde yaşayan bir bayan, ailesinin tanıştırdığı bir potansiyel eş adayıyla birbirlerini daha düzgün tanımak için akşam yemeğine çıkmaya karar verdi. Yemek yapmaktaki hünerlerini sergilemek isteyen adam, bayanı konutuna akşam yemeğine davet etti. Lakin birbirlerini birinci kere akşam yemeğinde goren ikili, tanıştıkları gece kentte koronavirüs niçiniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilince kapanmayı meskende birlikte geçirmek zorunda kaldı.

Şangay merkezli The Paper gazetesine konuşan ‘Wang’ soyisimli bayan, Zhengzhou’ya potansiyel eş adaylarıyla tanışmak için bir haftalığına gittiğini belirterek, “Yaşım ilerliyor, bu niçinle ailem beni uygun gördükleri 10 bireyle tanıştırdı. Görüşme sonucu aldığım beşinci kişi, yemek yapma konusundaki yeteneklerini göstermek istedi ve beni meskenine akşam yemeğine davet etti” tabirlerini kullandı.

Buluşmanın gerçekleştiği akşam, bulundukları konutun de içerisinde bulunduğu kimi bölgelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini söyleyen bayan, “Salgın niçiniyle kapanma ilan edildi ve meskenden ayrılamadım” dedi.

Kapanmaya bir arada girmelerinden daha sonra bu olağan dışı tecrübesi yayınladığı görüntülerle anlatan Wang, paylaşımlarında partnerinin kendisi için yemek pişirdiği, konut işlerini yaptığı ve o uyurken dizüstü bilgisayarında çalıştığı anları gösteren kısa manzaralara yer verdi.

Kapanma partnerinden şad kalmadı: Tahta bir model kadar sessiz

Lakin beklenmedik kapanma partnerliğine karşın ikili birbirine ısınamadı. Daha konuşkan bir eş aradığını söyleyen Wang, “Tahta bir model kadar sessiz olması haricinde, onun hakkındaki her şey çok güzel. Yemekleri vasat bulunmasına karşın, hala yemek yapmaya istek duyuyor, bence bu harika” dedi.

Çin’deki tanınan toplumsal medya platformu Weibo’da paylaştığı görüntüler 6 milyondan fazla görüntülenme alan Wang, bu ağır ilgi üzerine görüntüleri kaldırmaya karar verdiğini söyleyerek şu tabirleri kullandı:

“Arkadaşları bir müddetdir ona telefon açıyor ve bence bu olay onun hayatını etkiledi. Bu yüzden görüntüleri kaldırdım. Herkese ilgisi için fazlaca teşekkür ederim. Umarım salgın bir an evvel sona erer ve bekar kız kardeşlerim de yakında bir alaka bulabilirler.”

Zhengzhou kentinde geçen hafta 100’den çok koronavirüs olayı tespit edildi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.