İsmiyle toplumsal medyada viral oldu: Benim adım Kovid ve ben bir virüs değilim

miRBey

Aktif Üye
İsmiyle toplumsal medyada viral oldu: Benim adım Kovid ve ben bir virüs değilim
‘Kovid’ sözünün Hintçe’de ‘alim’, ‘bilgin’ üzere bir manaya geldiğini söyleyen Kovid Kapoor, isminin Hanuman isimli Hint rabbine hitaben söylenen Hanuman Chalisa’dan türetildiğini belirtiyor. Kovid, annesinin isim sonucunı doğumdan fazlaca evvel verdiğini ve salgına karşın değiştirmek istemediğini belirtiyor:

“Güzel bir manaya sahip unutulmaz bir ad… Asla değiştirmeyeceğim”

Kovid, şimdiye kadar yalnızca tek bir adaşıyla karşılaşmış.

Lakin bu sıra dışı isim, koronavirüs salgınından bu yana artık farklı bir manayla biliniyor. Baş karışıklığını engelleyebilmek için her fırsatta ismiyle ilgili açıklama yapmak zorunda kalan Kovid Kapoor, Twitter hesabındaki biyografisine “Benim adım Kovid, ve ben bir virüs değilim” yazdı.

İsmiyle ilgili salgın sırasında başına gelen sıra dışı ve gülünç olayları Twitter hesabı üzerinden anlatan adam, 2020’ye kadar kolay bir isim olan ismiyle biroldukça kişiyi eğlendirdiğini söylemiş oldu.

4 Ocak’ta yaptığı paylaşımda, Kovid-19 pandemisinin başlamasından bu yana birinci sefer Hindistan dışına çıktığını söyleyen Kovid, “Gelecekteki yurtdışı seyahatleri eğlenceli olacak” dedi.

For those on this thread, wondering what my name actually means – it means scholar / learned.
Comes in the Hanumaan Chaleesa.

Also, it's pronounced as कोविद not कोविड
😅

— Kovid Kapoor (@kovidkapoor) January 5, 2022

30 yaşına girdiği doğumgünü partisinde arkadaşları Kovid’e ‘Corona’ isimli bira ısmarlarken, pastanın üzerinde ise “Doğum günün kutlu olsun Covid-30!” cümlesiyle süsleme yapıldı.

For my 30th bday, my friends ordered a cake – and Amintiri automatically assumed that it's some kinda joke, and it should be spelled with a C not a K.
🎂
pic.twitter.com/3jrySteSbC

Emsal öykülerini Twitter üzerinden anlatmaya devam eden adam, Starbucks’da sipariş verdiği kahvenin üzerine ismini yazarken baristanın gülerek öbür çalışanlara bardağın üstündeki ismi gösterdiğini, bu üzere olaylar niçiniyle kahvecide artık düzmece isim kullandığını söylemiş oldu.

At Starbucks, the guy handing me the coffee pointed out the name to everyone else and they burst out laughing – I mostly use a fake name now.
☕
pic.twitter.com/79STYv2uG6

Kovid’in ismiyle ilgili toplumsal medyada öbür bireylerce de epeyce sayıda paylaşım yapıldı. Rohit Shroff isimli bir toplumsal medya kullanıcısı, “Bütün bu Kovid kaosunun ortasında Kovid Kapoor’un viral olması bu yıl şimdiye kadarki en komik ve muhtemelen tek ‘pozitif’ şey” dedi.

Öteki bir Twitter kullanıcısıysa “Hey Kovid, olumlu kal” diye latife yaptı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.