İstanbul’da scooter kontrolü: ‘Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım, daha değerliye patladı’

miRBey

Aktif Üye
İstanbul’da scooter kontrolü: ‘Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım, daha değerliye patladı’
İstanbul Emniyeti Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü grupları, İstanbul genelinde sıklaştırılan elektrikli scooter kontrollerinin bir yenisini Fatih’te yaptı. Fatih Haseki’de yapılan kontrollerde, iki şahsa birebir şeritte yan yana scooter kullanmaktan 314’er lira, bir öteki şoföre de kaldırımda scooter kullanmaktan 314 lira ceza uygulandı.

‘Pahalıya patladı’

İstanbul’da yapılan scooter kontrollerinde iki günde iki ceza yediğini söyleyen Türkmenistan asıllı Merdan Matiyev, “Toplu taşıma kullanmamak için scooter aldım, daha değerliye patladı sahiden. Bu nedir yani? İki günde bir ceza yiyorum. Ben hiç anlamadım. Kuralları kimse anlatamıyor. Şu an 314 lira ceza yedim” formunda konuştu.

‘Dün de tramvay yolundan gittiğim için ceza yedim’

Kesilen cezaya itiraz ederek ödemeyeceğini argüman eden Türkmenistan asıllı Mahmut Muhammedov, “Dün tramvay yolundan gittiğim için ceza yedim. Bugünde yolun kenarından gelirken bir daha ceza yedim. Artık niye ceza yediğimi bilmiyorum. Tahminen de yarın kask takmadığım için ceza kesecekler. Aldığımız yerde ikaz vermiyorlar. Madem yasak var bunu satmayacaklar” formunda konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.