Korkutucudan komikliğe: 18. haftanın fotoğrafları

Draqon

Aktif Üye
Hayvan fotoğrafçılığı her şeyden önce bir sabır meselesidir. Modeller kuşlar veya böcekler gibi doğal çevrelerindeyse, fotoğrafçının onlar gönüllü olarak kamera önüne oturana kadar beklemesi gerekir. Alternatif olarak kendinizi yeniden konumlandıracağınız doğru açıyı bulmayı deneyebilirsiniz. Her halükarda, bu haftaki fotoğrafların fotoğrafçıları küçük yaratıkları doğru ışığa yerleştirmeyi ve harika portreler çekmeyi başardılar.

Reklamcılık

Damlacık böceği

(Resim: Lightpix84)

“Uğur böceğini sabah fabrikamızda keşfettim. Kabuğunda oluşan çiy damlalarını çok etkileyici buldum. Fotoğrafı makro lensle çektim ve biraz fazla pozladım ki yeşil arka plan biraz soluklaşsın ve uğur böceği daha güzel görünsün. daha iyi gün ışığına çıkıyor”.

Bu Tino Weigelt (Lightpix84) ve resmi Damlacık böceği Çok iyi yapılmış, böceğin güçlü kırmızısı ve fotoğrafçının bahsettiği kabuktaki düşüş nedeniyle özellikle etkileyici. Güneş ışığı ve arka plandaki çimlerin üzerindeki nem nedeniyle hafifçe parlıyor gibi görünüyor ve bu da resme rüya gibi bir atmosfer katıyor.

Gerçekten şimdi?

(Resim: Luckyguy)

Resimdeki küçük kuş Gerçekten şimdi? von Luckyguy, portresinin çekilme şekline tamamen katılmıyor gibi görünüyor. Doğrudan bakış ve yana eğilmiş kafa, fotoğrafçının varlığından duyduğu hoşnutsuzluğu görünür kılıyor.

Fotoğrafçı çekimi siyah beyaza dönüştürdüğü için görüntüde hoş bir kontrast var. Bu, hayvanın arka planda iyi bir şekilde öne çıkabileceği ve tüylerin farklı koyu bölgelerinin de avantajlı olduğu anlamına gelir. Arka plandaki hafif bokeh kompozisyonu tamamlıyor.

Arşivlerden taze çıktı

(Resim: Boyacı)

Fotoğraf bize yavru bir kuşun beslendiği bu sahneyi gösteriyor Arşivlerden taze çıktı The Dyer'dan. Fotoğrafçı bu iki hayvanı, güzel bir çerçeve ve doğal bir vinyet oluşturan bazı yaprakların arasından yakalamayı başardı. Soldaki kuşun tüylerindeki ince ve renkli detaylar da sevindirici.

Örümcek atlama

(Resim: han)

Fotoğraf neredeyse sevimli görünüyor Örümcek atlama Galeri fotoğrafçısı Khan tarafından. Büyük gözler ve küçük bacaklar buna katkıda bulunur. İnce tüyleri ve kolayca tanınabilen renk detayları da etkileyici.

“Fotoğraf kendiliğinden ortaya çıktı. Aslında bir yaban arısının fotoğrafını çekmek istiyordum. […] Yaban arısı benden uzaklaştı ve gözlerim korkuluğun tepesinde yiyecek arayan çok küçük sıçrayan örümceğe takıldı. […] O ileri geri yürüdü ve ben kamerayı geçici olarak orta mesafeli 30 görüntü istiflemeye ayarladım. O sırada tripodum mevcut değildi, bu yüzden fotoğrafı elde çekmek zorunda kaldım. […] Örümcek, fotoğrafın tamamı boyunca neredeyse hareketsiz kaldı, belki de aynadaki yansımasını gördüğü için…” diye yazdı fotoğrafçı bize.

Salyangoz toplantısı

(Resim: AlletaGe)

Fotoğraf Salyangoz toplantısı AlletaGe'nin sergilediği salyangoz kabuklarının yuvarlak şekli ve desenleriyle izleyicinin dikkatini çeken güzel bir kompozisyon sergileniyor. Salyangozların oturduğu bitki ana motife rehberlik ediyor. Fotoğrafçı, fotoğrafın çekildiği durum hakkında bize şunları yazdı: “Fotoğraf, küçük, yavaş hareket eden nesnelerin aranması amacıyla spontane bir şekilde çekildi. Bir kamera, makro lens ve küçük bir su sprey şişesiyle donatılmıştı. […]. Suyla salyangoz partisi yaptım […] püskürtüldü”.

Başka bir mavi baştankara

(Resim: Carl-Peter Herbolzheimer)

Başka bir mavi baştankara Carl-Peter Herbolzheimer'ın bu haftanın seçkisine giren kaydının adı. Hayvan, yoğun renkli tüyleri ve kolayca tanınabilen detayları nedeniyle özellikle güzel görünüyor. Minik kuşun oturduğu dal aynı zamanda izleyene yol gösterici oluyor. Baştankaranın bakışları şimdiden bir sonraki hedefe odaklanmış gibi görünüyor – belki başka bir dala ya da yiyecek bir böceğe?

Ormandaki tahta biti

(Resim: fotoğraf)

Biraz uzaylıya benziyor Ormandaki tahta biti Frank Vogt (fotoğraf). Küçük hayvanın aşırı büyütülmesi nedeniyle anatomik detayları net bir şekilde görülebilmekte ve biraz korkutucu görünmesine neden olmaktadır.

“Küçük tahta biti, hava koşullarına maruz kalan bir dalın üzerindeki bir ağaç kabuğu parçasının altında oturuyordu. Tahta biti oldukça hareketsiz kaldığı için, dört görüntünün odak istiflemesini yapabildim ve bunları daha sonra Photoshop'ta son görüntüye dönüştürdüm. Fotoğraf çekildi Sony A7 II ve 5x büyütmede LAOWA 25mm 2,5 – 5x Ultra Marco ile Yüksek büyütme nedeniyle kameranın sarsılmasını önlemek için difüzörlü bir flaş kullandım” diyor Vogt.

Bu haftanın tüm fotoğraflarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

Cumartesi: Damlacık Böceği

Panasonic Lumix DC-G9 | 60mm | ISO 800 | f/3.5 | 1/80'ler
(Resim: Lightpix84)

(cbr)

Haberin Sonu