Kuruluş Osman dizisinin set çalışanlarından Burak Özçivit hakkında kabahat duyurusu

miRBey

Aktif Üye
Kuruluş Osman dizisinin set çalışanlarından Burak Özçivit hakkında kabahat duyurusu
Beykoz Riva’da 8 Aralık 2020 tarihinde ‘Kuruluş Osman’ dizisinin çekimleri sırasında, dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit’in kendilerine küfür ve hakaret içeren kelamlar dediğini argüman eden 4 set çalışanı, Özçivit hakkında kabahat duyurusunda bulundu.

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca Burak Özçivit hakkında, “birden çok şahsa yönelik alenen hakaret” cürmünden soruşturma başlatıldı.

‘Ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmadı’

Soruşturma kapsamında sözü alınan Özçivit, “Set ortamının gerilimli olduğu doğrudur ancak ağzımdan asla küfür ve hakaret çıkmamıştır. Bu küfürleri edebilecek bir kişi olmadığımı da beni yakınen tanıyan herkes bilir” dedi.

Müştekiler ile üretimci firma içinde birtakım uyuşmazlıklar olduğunu söyleyen ünlü oyuncu, “Bu şahıslar, ihtilafların tahlili için benim ismimi bu olaya dahil ederek üretimci firmayı güç durumda bırakmayı amaçlıyor. Set ortamında yüze yakın kişi vardır. Şirketle uyuşmazlıkları olan tarafın gayesi, benim üzerimden olduğunu sav ettikleri alacaklarını almaktır. ötürüsıyla beyanları inandırıcı ve kabul edilebilir değildir” sözlerini kullandı.

‘Küfürleri duyar duymaz şok olduk’

Müştekilerden A.Ö., dizi setinde kamera asistanı olarak çalıştığını söyleyerek, “Olay günü ben de çalışıyordum. Dizinin başrol oyuncusu Burak Özçivit, ortasında bulunduğu çadırdan çıkarak biz set bakılırsavlilerinin olduğu yere yanlışsız, tek tek gözlerimizin içine bakarak küfür etti. daha sonra seti terk etti. Çabucak geri döndü ve tıpkı küfürleri tekrar söylemiş oldu. Set çalışanları Burak Özçivit’in ettiği küfürleri duyar duymaz şoka girdiler ve kimse ağzını açıp tek bir söz bile söylemedi. Şüphelinin daha evvelinde de farklı bireylere bu kadar ağır olmasa da benzeri hareketleri olmuştur” diyerek oyuncudan şikayetçi olduğunu söylemiş oldu.

Savcılık, hatanın ‘uzlaşma’ kapsamındaki kabahatlerden olması niçiniyle belgeyi Uzlaştırma Bürosu’na gönderdi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.