Milyonerden gelen teklif, vasiyet bozdurdu

miRBey

Aktif Üye
Milyonerden gelen teklif, vasiyet bozdurdu
Antalya Konyaaltı’nda oto yıkamacılık yapan Abdullah Şimşek, 3 yıl evvel kesim ve boyası değişmeyen iki orijinal Doğan SLX marka arabası satın aldı.

Biri yeşil, başkası bordo renkte olan arabalarını aldığı günden bu yana kullanmayan Şimşek, özel yaptırdığı garajında araçlarına gözü üzere bakmaya başladı.

Ayakkabılarını çıkarmadan binmediği araçlarının tozunu alan Şimşek, aracını muayeneye de kaza yahut çizik oluşur fikriyle binmeden çekiciyle gönderiyor.

Çocuklarına ‘satılmasın’ diye vasiyet etti

Şimşek, daha evvel araçların satılmaması ya da binilmemesi için iki çocuğuna vasiyette bulunduğunu belirtip, “Kesinlikle onların da satmasını ve binmesini istemiyorum. Şayet o denli bir şey yaparlarsa, öldüğümde mezarıma dahi gelmesinler. Bana bedel vermediklerini sayarım” dedi.

‘Satmam-alırım’ çekişmesi

Son olarak, farklı otomobil sevdasını haberlerden takip eden talih oyunu talihlisi Murat Tokmak, araçları görmek için Abdullah Şimşek’i ziyaret etti.

Tokmak, arabaları görünce hayli beğendi ve Şimşek’e bordo olan aracı almak istediğini söylemiş oldu.

İkili içinde 3 ay boyunca ‘satmam-alırım’ çekişmesi kararı, Şimşek aracına olağan pahasının üstünde 130 bin lira paha biçti. Tokmak ise fiyatı çabucak kabul edip, aracı çekiciye yükleyip noterin yolunu tuttu.

‘Brandalar açılınca otomobillere aşık oldum’

Aracını işyerinin garajında koruma eden Murat Tokmak, Şimşek ile ortalarında geçen o diyalogları, “Brandayı dayı açınca resmen aşık oldum otomobillere. ‘Bunun bir adedini bana ver’ dedim, ‘satmam’ diye hayli defa söylemiş oldu. 2-3 ay bu türlü çaba etti ancak en sonunda kıramadı. Baya yüksek bir para istedi. Ben yeğeninsem bu parayı veriyorum, arabayı çekiciye yüklüyorum dedim. Parayı masasının üstüne, arabayı da çekiciye koyduk geçtik. Bize maliyeti 130 bin lira oldu” kelamlarıyla anlattı.

Satın aldığı arabası satmayı düşünmediğini tabir eden Tokmak, “Ben de bunun kıymeti yok. Satmayı düşünmüyorum açıkçası. Bu otomobille ilgili epeyce hoş projelerim var. Yanlışsız, boyasız, dayıdan bize hatıra. Kırmadı bizi, hayli teşekkür ediyorum. Turkuazı da almayı düşünüyorum” dedi.

Abdullah Şimşek ise ‘hiç bir vakit satmayacağım’ dediği arabalarından birini verdiği kelamı çiğnememek ismine satmak zorunda kaldığını belirterek, “En son çay içmeye gittim. Baş başa kaldık. Bordo arabayı istediğini söylemiş oldu. Alamaz diye bu fiyatı söylemiş oldum ancak ‘tamam otomobil benim’ deyince, sözümden dönemedim” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.