Olcay Şahan: Beni birinci isteyen Galatasaray’dı

Efendy

Aktif Üye
Bir devir Beşiktaş ve Trabzonspor ’da forma giyen, Afyonspor kaptanı Olcay Şahan, Maçkolik’te Engin Kehale’nin sorularını yanıtladı.

“Beni birinci isteyen galatasaray” target=”_self” style=”text-decoration: underline;font-weight: bold;”> Galatasaray ‘dı”

Ailesinin ve kendinin Beşiktaşlı olduğunu söyleyen Olcay Şahan,”İlk beni isteyen Galatasaray’dı. Kulüpler ile mutabakat da sağlanmıştı. Galatasaray ile muahede durumum vardı. Biraz bekletildim. İki futbolcu vardı. Hamit ağabeyle Ambrabatı istemişler, ikisi de şayet olmazsa Olcay’ı alalım demişler. Galatasaray’da olumlu şeyler olacakken, Beşiktaş devreye girdi. Ailem ve kendim Beşiktaşlı. Hiç düşünmeden Beşiktaş’ı seçtim. 5 yıl boyunca da herkese bunu hissettirdim. “Beşiktaşlı Olcay” olarak herkes beni biliyor ve seviyor. Uygun ki de bu biçimde oldu” dedi.

“Kuntz konusunda sabırlı olunması gerek”

“Kuntz ile 1 yıl birlikte çalıştım, epeyce hürmet duyuyorum. Beşiktaş’a transferimde de epey dayanak olmuştu. Türkiye onun ikinci ülkesi üzere. Beşiktaş’a transferimde de eşiyle konuştuğu diyaloğu anlatırdı. Ulusal kadro için hakikat bir tercih. 10 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Sabırlı olunması lazım. Tek isteğim istikrarı sağlayabilmek. İngiltere’de ekipler hocasıyla küme düşüyor, birebir hocayla çıkmaya çalışıyor. Bizim en büyük eksiğimiz bu. İsterim ki bir ekip şampiyon olduğunda başka ekipler da tıpkı hocalarla devam etsin. Selçuk İnan bu ülkede yüzü eskidi diye reaksiyon gösterildi ve gönderildi. Türkiye Ulusal Kadrosunu yönetmek kolay değil.”

“Terim’in biçimi Klopp’a benziyor”

“Dünyadan bir teknik yönetici seçsem bu Klopp olurdu. Onun alandaki duruşu, motivasyonu harika. Alandaki müspet gücü, motive edişi… O biçim hocaları seviyorum. Türkiye’de Klopp’a stilini benzettiğim hoca ise motivasyon konusunda Fatih Terim’dir”

“Gençleri Harika Lig’e kazandırmak zorundayız”

Afyonspor ile ilgili “Burada olduğum için epey memnunum. Afyonspor ile futbola döndüğümde bu kadar keyif alacağımı varsayım etmemiştim” diyen Olcay Şahan, “Futbola aç olduğumu gördüm. Kentin, futbola hayli bağlı olduğunu; tesis imkanları ve stadıyla üst ligin kadrosu olduğunu düşünüyorum” sözlerini kullandı.

“Onlar Üstün Lig’e gidemiyorsa, biz grubu oraya taşıyacağız”

Gelecekte Muhteşem Lig’de oynayabilecek kapasitede fazlaca futbolcu olduğunu söyleyen Şahan; “Galatasaray’da oynamış Kaan Baysal, Eray Akar, Yavuz Tek, Furkan Şahin, saydığım bütün isimlerin Muhteşem Lig’de oynaması gerekiyor. Ben de elimden geldiği kadar onlara dayanak olmak istiyorum. Onlar Harika Lig’e gidemiyorsa, biz kadrosu oraya taşıyacağız. İnsanların onları gorebilmesi için şampiyon olmamız lazım.

Gelecek dönem 1. Lig’de oynamamız gerekiyor. Trabzon’da, Beşiktaş’ta daima genç oyunculara ağabeylik yaptım. Burada da birebirini yapıp, yardımcı olmaya çalışıyorum. Yusuf Yazıcı, Uğurcan üzere röportaj vermeleri, ‘Olcay ağabey bize yardımcı oldu’ dediklerinde ben gayeme ulaşmış olurum” dedi.