Paket servis taşıyan kuryeyi tetikçi sanıp vurdu: ‘Selam yollamışlar ben de selamlarını aldım’

miRBey

Aktif Üye
Paket servis taşıyan kuryeyi tetikçi sanıp vurdu: ‘Selam yollamışlar ben de selamlarını aldım’
Özel bir şirkette paket servis kuryeliği yapan A.Y., yemek siparişi verilen sokakta adres aradığı sırada, husumetlilerinin tetikçisi olduğunu düşünen Cuma A.’nın silahlı saldırısına uğradı.

Kendisini vuracağını düşündüğü kuryenin üzerine tekraren ateş eden Cuma A., A.Y.’yi ayağından yaraladı.

A.Y.’yi nazarann vatandaşlar durumu 112 Sıhhat ve polis gruplarına bildirdi. Olay yerine gelen sıhhat grupları tarafınca birinci müdahalesi yapılan A.Y., tedavisi için İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisi’ne kaldırıldı.

İhlas Haber Ajansı’nın haberine bakılırsa Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis grupları Cuma A.’yı yakalamak için çalışma başlattı. Takımlar, Cuma A.’nın kaçtığı güzergahta yaptıkları aramada şahsı Sıhhat Mahallesi Dodurga Caddesi üzerinde yakaladı.

Emniyetteki sözünün akabinde sıhhat raporu için hastaneye gdolayılen Cuma A., gazetecilerin “Daha önce hasımlığın var mıydı” sorusuna, “Selam yollamışlar. Ben de selamlarını aldım” diyerek yanıt verdi.

Cuma A., emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Cuma A., adliyeye gelişinde gazetecilerin “Sizi tanımadığını söylüyor. Ezkaza mı vurdunuz” sorusuna, “Hayır. Beni vurmaya geldi. Ben de vurdum” diyerek yanıt verdi.

Emniyette verdiği tabirde kendisini vuran Cuma A’yı tanımadığını söyleyen A.Y. ise, şunları söylemiş oldu:

“Sokak üzerinde siyah giysili erkek ile yanında iri yapılı bir bayan yürüyorlardı. Ben bu şahısların yanından geçtim sokağa hakikat gittim. Sokağın sonuna yanlışsız gittim. Sokağın sonuna yanlışsız gittiğimde sokak numarası büyüdüğü için sipariş aldığım binanın sokağa giriş yaptığım yerde olduğunu anlayınca tekrar dönüş alarak üste yanlışsız bina numaralarına bakarak devam ettim. Sokak içerisinde eşkalini verdiğim şahıslar yürümeye devam ediyordu. Ben bu şahıslarla hiç göz göze gelmedim. Sipariş aldığım bina numarasını aramaya devam ediyordum. Ben motosikletimle hareket halinde iken ansızın üç el silah duydum. Başımı çevirdiğimde ise kendisini daha evvel hiç görmediğim ve tanımadığım erkek şahıs iki eliyle silahı benim ayağıma yanlışsız maksat alır vaziyette bir el daha ateş etti. Bana gerçek ateş etmesinin akabinde ellerimi havaya kaldırarak, ‘Ne oluyor abi? Niçin sıkıyorsun? Ben kuryeyim’ dedim. daha sonra iki şahıs hiç bir şey olmamış üzere olay yerinden ayrıldılar. Benim bu şahısla mutlaka hasımlığım yoktur.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.