Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan şoför: ‘Ben adam üzere adamım’

miRBey

Aktif Üye
Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan şoför: ‘Ben adam üzere adamım’
Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Şehit Bulvarı’nda asayiş uygulaması yapan polis takımları, Mustafa Ç. idaresindeki arabaya ‘dur’ ihtarında bulundu. Polisin ihtarına uymayan Mustafa Ç. ise kaçmaya başladı. Yaklaşık 3 kilometre boyunca tıpkı bölgede trafik kurallarını da ihalal ederek kaçan Mustafa Ç., Çukurova Araştırma Ekipleri’nce Toros Mahallesi orta sokaklarında önü kesilerek yakalandı.

Yakalanan şoför Mustafa Ç., polisin kendisine siren çalıp megafonlar uyardığımız biçimde niye durmadın sorusuna, “O sirenleri para ile satıyorlar. Kimlik göstereydin duraydım. Beni tanımıyorsunuz beni bilmiyorsunuz, ben adam üzere adamım” diye yanıt vererek kendisini savundu.

Arabada ve şoförde asayiş tarafından hata ögesine rastlanmazken şoförün ehliyeti olmadığı için kaçtığı belirlendi.

Şoför Mustafa Ç.’ye ehliyetsiz araç kullanma, dur ihtarına uymama, karşıt istikametten ilerleme ve kırmızı ışık ihlalinden toplam 4 bin 665 TL para cezası kesildi. Mustafa Ç’nin kullandığı arabada ise bağlanarak emniyetin otoparkına çekildi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.