Ramazan daha sonrası formunuzu koruyun

CeReN

Üye
Ramazan da kilo verenler, yemeden içmeden kesilenler, midesi küçülenler burada mı? İşte bu husus tam da sizinle alakalı. Oruç tutarken gayemiz her ne kadar kilo vermek olmasa da gün uzunluğu aç kaldığımızdan dolayı iftarda bir çorbayla doyuyoruz ve olağandan daha az yiyoruz. Bu da bir nebze de olsa midemizin küçülmesini, eskisi kadar yiyememizi sağlıyor.

Pekala Ramazan daha sonrası formunu korumak için ne yapmalı?

Biliyorum bayramda sarmalara, baklavalara, böreklere dayanamayıp yedikçe yiyoruz. Şahsen ben sabah kahvaltıyla başlıyorum bu akıl almaz yemek çılgınlığına, kimseyi de kıramıyorum misafirlikte ve tüm baklava böreklerin tadına bakmış buluyorum kendimi. Bu bayram o denli olmayacak kelamını veriyorum kendime. Nasıl mı? Buyurun bakalım.

Yeme alışkanlıklarımı değiştirip, Ramazan daha sonrası küçülen midemi baklava börekle büsbütün doldurmayıp, evvela su ve taze sıkılmış meyve zerzevat suları ile başlamayı düşünüyorum.

Şayet sizin de bu biçimde bir niyetiniz var ise yanınızda içerisinde çubuk tarçın, kesilmiş bir iki dilim limon, maydanoz yaprakları üzere tok tutma ve ferahlık veren eserlerle içtiğiniz suyu zenginleştirebilirsiniz.

Bana baht dileyin ve inanın bunu zayıflamak için değil daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazabilmek için yapmak istiyorum. Bedenimin dinlenmesi ve kendini tedavi etmesi için uygulayacağım.