Sermiyan Midyat, sinemasını çekmeyen imal şirketine 300 bin liralık dava açtı

miRBey

Aktif Üye
Sermiyan Midyat, sinemasını çekmeyen imal şirketine 300 bin liralık dava açtı
Direktör, oyuncu ve senarist Sermiyan Midyat, Mersin’de çekilecek olan ‘Cellabi’ isimli sinemada başrol olmak için Blackwell Prodüctions isimli imal şirketiyle iki yıl evvel anlaşmıştı. Midyat, sinemanın çekilmemesi üzerine İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak dava açtı.

Midyat’ın avukatı Baver Karakaş tarafınca mahkeme sunulan dilekçede, Blackwell Prodüctions isimli üretim şirketinin Mersin’deki lokal halktan kelam konusu sinemada rol verecekleri savıyla para topladığı öne sürüldü. Sinema çekilmeyince para toplanan bireylerin Midyat’a bildiri attığının anlatıldığı dilekçede, iletileri nazarann Sermiyan Midyat’ın mukavelede belirtilen müddet içerisinde sinemanın çekilmemesi üzerine davalı üretim şirketine noter aracılığıyla ihtarname gönderdiği ve ihtarnameye karşı olumsuz yanıt aldığı aktarıldı. “100 bin lira manevi tazminat ile 200 bin lira cezai koşul bedelinin tahsilini talep ediyoruz”Mahkemeye sunulan dilekçede, “Söz mevzu sinemayla ilgili çekim yapılamamıştır. Sermiyan Midyat da sinemaya davet edilmemiştir. Müvekkilime rastgele bir bildirimde bulunmayan davalı üretim şirketi, Mersin bölgesinde de sinema seti oluşturmamıştır. Müvekkilim, sinema için yaklaşık bir ay Mersin bölgesinde beklemeye devam etmiştir. Müvekkil, sinemanın tanıtımıyla ilgili manzara ve haberlere basında yer vermiştir. Sinemanın çekilmemesi, müvekkilin onuruna, saygınlığına ve ticari prestijine ziyan vermiştir. Müvekkilin maddi ve manevi ziyanının karşılanmasını istiyoruz. Bu niçinle 100 bin lira manevi tazminat ile 200 bin lira cezai kaide bedelinin davalı şirketten tahsilini talep ediyoruz” tabirlerine yer verildi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.