Sultangazi’de 4 katlı binanın kolonları kesilmeye çalışıldı

miRBey

Aktif Üye
Sultangazi’de 4 katlı binanın kolonları kesilmeye çalışıldı
Geçtiğimiz cuma günü sabah saat 10.00 sıralarında 50. Yıl Mahallesi’nde 45 dairenin bulunduğu 3 bloktan oluşan 4 katlı binanın taban katının kolon ve duvarları, Mehmet Rasim D. ve yanındaki 6 kişi tarafınca kesilip, balyozla kırılmaya çalışıldı.

Gelen sesler üzerine bina sakinleri durumu polise bildirdi. Polis, 7 kişiyi gözaltına aldı. Bina sakinleri, Mehmet Rasim D., hakkında daha evvel yaşadıkları uyuşmazlık ve tehditler niçiniyle savcılığa cürüm duyurusunda bulunduklarını belirtti. Bina sakinleri, Mehmet Rasim D. hakkında uzaklaştırma sonucu aldırdıklarını da öne sürdü.

‘Müdahale etmeseydim tüm kolonları kesecekti’

Yaşananları anlatan bina yöneticisi Mehmet Ali Abaza, “Mehmet Rasim D., sabah saatlerinde yanındaki bireylerle birlikte sabah saatlerinde binaya geliyor. Belediyeden hiç bir müsaade almadan taban kattaki kolonlara ziyan veriyor. Binada yaşayanların da bundan haberi yok. Bize haber vermeden bunu yapıyor. Ben o sırada evdeydim. Sesleri duyar duymaz bir çalışma olduğunu düşündüm. Balkona çıkıp baktığımda onu gördüm ve birşeyler olduğunu anladım. Zira kendisi her vakit gelip binaya ziyan veriyor. Kolonları kırdığını anladım. Çabucak aşağı indim, kendisine müdahale ettim ve polise haber verdim. Şayet müdahale etmemiş olsaydım tahminen bütün kolonları kesecekti. bu türlü bizim can güvenliğimizi tehlikeye attı. Bizim can güvenliğimiz yok. Taban katın kendisinin olduğunu söylüyor. Daha evvel binada bir dairesinin bulunduğunu öne sürerek, yıkım sonucu aldı. Bundan dolayı belediye bina ilgili bir çivi dahi çakılamaz sonucu aldı. Bu bina 20 yıldır bu biçimde harabe biçimde. Bizleri yıldırmak için uyuşturucu unsur kullananları taban kata yönlendirip, bizlere ziyan vermesi gerektiğini söylüyor. Belediyeden buranın mühürlenmesini istiyoruz. Bu şahıs daima buralara geliyor. Daha evvel bana ve eşime hakaret ettiği için kendisinden şikayetçi olmuş, hakkında uzaklaştırma sonucu aldırmıştık. Buna karşın bizleri rahatsız etmeye devam ediyor” dedi.

’15 yıldır sorun yaşıyoruz’

Bina sakinlerinden Mehmet Yılmaz ise, “Bu adam ile 15 yıldır sorun yaşıyoruz. Binada kendisine ilişkin bir dairenin olduğunu, tapusunun olduğunu söyleyip gelip daima olarak bizi burada rahatsız ediyor. Haftanın yedi gününün üç gününü ben karakolda geçiriyorum. Aile olarak 5 bireyiz. Beşimiz de kendisinden şikayetçi olup, uzaklaştırma sonucu aldık. Ben işteyken de gelip binanın yer katındaki kolonları kesmiş, duvarları kırmış. Burada bize karşı vefata kasıt var. bu biçimde bir şey olamaz. Artık benim huzurum kalmadı. Binada toplam 15 daire var. Kendisi 17 numaralı dairenin tapusu olduğunu ve kendisine ilişkin olduğunu söylüyor. Ancak binada 17 daire yok. 15’nci dairede oturan eniştemin onun dairesini işgal ettiğimi söylemiş oldu. Beş kere uzman gönderdi. Her seferinde mahkeme eniştemi haklı bularak, dairenin enişteme ilişkin olduğu sonucunı verdi. Bu sefer yanlış daire olduğunu söyleyerek, benim oturduğum dairenin kendisine ilişkin olduğunu tabir ederek, benden davacı oldu. Dava devam ediyor. Ben daireyi müteahhitten aldım” diye konuştu.

‘Onlarca insan ölebilirdi’

Yaklaşık 20 yıldır binada oturduğunu söyleyen Şaban Küçük de, “Gelip bizim canımıza kastediyor resmen. hiç bir kanun ve kural dinlemeden, kimseye sormadan gelip kolonları kesiyor. Şayet müdahale etmezsek tahminen de bu bina şu anda çökmüş olacak, bir sürü de insan ölmüş olacaktı. Burada yaşayanların canına kastetmiştir” biçiminde konuştu.

Bina sakinlerinin şikayetçi olduğu Mehmet Rasim D., ve 6 kişi süreçlerin akabinde özgür bırakıldı.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.