Toplumsal medyada kendi vefat ilanını paylaşmıştı: Evlenmeye gitmiş

miRBey

Aktif Üye
Toplumsal medyada kendi vefat ilanını paylaşmıştı: Evlenmeye gitmiş
İstanbul‘un Gaziosmanpaşa ilçesinde yaşayan 50 yaşındaki Türkan Günday, toplumsal medya hesabında kendi vefat ilanını paylaştıktan daha sonra kayıplara karıştı.

25 gündür haber alınamayan iki çocuk annesi hanımın yakınları, Müge Anlı‘nın programına katıldı. Günday’ın yakınları program yardımıyla Günday’ı buldu.

Günday, toplumsal medya hesabında kendi mevt ilanını paylaşıp “Cenazeme kaç kişi gelecek?” diye sormuştu. Günday, ‘cenazesinin kaldırılacağı camiyi de’ paylaşmıştı.

Sabah gazetesinden Ceyhan Torlak’ın aktardığına nazaran telefonla programa bağlanan Songül Kızılçay, Günday’ın hayatta olduğunu, evlenmek için Bartın’a gittiğini söylemiş oldu. Kızılçay, şunları anlattı:

“Türkan Hanım’ı arkadaş vasıtasıyla tanıdım. Birkaç kere görüştük. Meskenime geldi. Bana, ‘İstanbul’dan sıkıldım. Yalnızım. Ölsem de kimsenin haberi olmayacak. Âlâ birini bulsam evlenirim’ dedi. Ben de bekar dayım olduğunu söylemiş oldum. Dayımın evlenmek istediğinden bahsettim. Birbirlerine telefon numaralarını verdim. bir süre telefonda görüştüler. sonrasındasında Bartın’da yaşayan dayım İstanbul’a geldi. İmam nikahı yapmışlar. daha sonra Türkan, Bartın’a dayımın yanına gitti. Resmi nikah kıyacaklar.”

‘Fareli meskende kalırken neredeydiniz?’

sonrasındasında Müge Anlı’nın yayına bağladığı Türkan Günday açıklamalarda bulundu. Günday, yakınlarına “Fareli konutta kalırken neredeydiniz? tekrar beni aramayın diye gittim. Hiç kimse arayıp sormuyor beni… Her gün kardeşimi arıyordum. Beni seviyorlardı da niye bir gün olsun aramadılar? Tahminen cenazemi kaldırmaya gelirler diye vefat ilanımı verdim” diye seslendi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.