Ünlü aktör Kal Penn eşcinsel olduğunu deklare etti

miRBey

Aktif Üye
Ünlü aktör Kal Penn eşcinsel olduğunu deklare etti
Eski ABD Lideri Barack Obama‘nın danışmanlığını yapan aktör Kal Penn, eşcinsel olduğunu ve nişanlandığını deklare etti.

‘Harold & Kumar’ sinema serisiyle üne kavuşan aktör, geçen hafta ‘Ciddi Olamazsın’ isimli kitabı hakkında konuşmadan evvel cinsel tercihini kamuoyuna duyurdu.

People mecmuasına röportaj veren Penn, 11 yıllık sevgilisi Josh ile nişanlandığını belirtti.

Penn, ayrıyeten bu açıklamayı yapma konusunda yakınları tarafınca oldukcaça desteklendiğini söz etti.

Kal Penn reveals in his new book, "You Can't Be Serious," that he has been in a relationship with his partner Josh for 11 years, and the couple is engaged. https://t.co/AO3187I3s6

— ABC News (@ABC) November 2, 2021

‘Kendimi epeyce şanslı hissediyorum’

Penn, “Önce ailem ve yakın arkadaşlarımla bir şeyler paylaştım. Bunun latife üzere geldiğini biliyorum, lakin hakikat: Hintli anne babanıza ve Güney Asya topluluğuna bir aktör olarak yaşamayı düşündüğünüzü halihazırda söylemiş olduyseniz, daha sonrasındaki rastgele bir muhabbet sahiden çok kolay olur” dedi.

Ailesinden onay aldığını kaydeden aktör, “Bu olağanüstü bir şey. her insanın bu hususta farklı deneyimleri olduğunu biliyorum ve bu sebeple katiyen kendimi fazlaca şanslı hissediyorum” tabirlerini kullandı.

Penn, röportajında, bağlantısına dair bilgileri paylaşmak istese de nişanlısı ve ailesinin ‘göz önünde olmak istemediğini ve ilgi odağı olmaktan çekindiğini’ kaydetti.

Penn, ayrıyeten cinselliğini nispeten geç bir yaşta keşfettiğini de kelamlarına ekledi.

‘Büyük bir Hint düğünü istiyorum’

Düğün planlarından kelam eden Penn, büyük bir Hint düğünü istediğini lakin Josh’un ‘aile içinde 20 dakika sürecek süratli bir şeyler’ istediğini lisana getirdi.

‘Harold & Kumar’ serisinin yanı sıra Penn, ‘House’, ‘Designated Survivor’, ‘How I Met Your Mother’ ve ‘The Big Bang Theory’ üzere dizilerde rol almıştı.

Penn, 2009’da devrin ABD Lideri Barack Obama’nın idaresinde Beyaz Saray Halk İştiraki Ofisi Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Obama’nın ikinci devir seçilmesinin akabinde Penn, Sanat ve Beşeri Bilimler Komitesi’ne alınmıştı.

Penn, 2017’nin ağustos ayında başka komite üyeleriyle birlikte vazifesinden istifa etmişti.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.