“Weghorst, Messi’yi tünelde bekliyordu” 2022 Dünya Kupası’nda geceye damga vuran olayı anlattı

Efendy

Aktif Üye
Katar’da Arjantin ile Hollanda içindeki yarı finale çıkma uğraşı, her anıyla adeta bir tansiyon sinemasını andırıyordu. İki ekip 2014’te Cüneyt Çakır’ın yönettiği Dünya Kupası yarı finalinde karşılaşmış ve Tangocular, golsüz sona eren kapışmanın sonunda rakibini penaltılarda 4-2 yenerek elemişti. 8 yıl evvelki müsabakanın bir bakıma rövanşı niteliğindeki maçta tansiyon yüksekti. Arjantin, Molina ve Messi (pen.) ile 2-0 öne geçtikten daha sonra Portakallar, oyuna daha sonradan giren Beşiktaşlı Weghorst’un 2 golüyle maça tutundu. Weghorst son golü, 90+11’de attı. Fakat penaltılarda Lionel Messi önderliğindeki Güney Amerika temsilcisi, 4-3 ile ismini son 4 ortasına yazdırmayı başardı.

Messi, van Gaal’in önünde sevindi

Kavgaların eksik olmadığı çabada Messi’nin amacında Portakallar’ın hocası Louis van Gaal vardı. Van Gaal’in, “Messi’yi nasıl durduracağımıza bir karşılık bulmak, o kadar da kolay olsa gerek. Geçişleri bloke edip kapatın. Bunun epeyce da sorun yarattığını sanmıyorum” kelamları, 35 yaşındaki süperstarı fazlaca kızdırdı. Messi, golünü attıktan daha sonra van Gaal’in önünde sevindi ve galibiyet daha sonrası da bir daha onun yanına gidip, bir şeyler söylemiş oldu.

Weghorst’la da kapıştı

Weghorst’la da kapışan ve maçın en âlâ oyuncusu seçilen Messi, “Van Gaal yeterli top oynadıklarını söylemiş lakin yalnızca oyuna iki uzun alıp, topu şişirdi. Arjantin’e saygısızlık yaptığını düşünüyorum” diye konuştu. Kaleci Emiliano Martinez de “Van Gaal, penaltılarda avantajlı olacaklarını söylemişti. Artık çenesini kapatabilir” dedi.

‘Ne bakıyorsun aptal, önüne bak’

Arjantin’in yarı finale yükseldiği müsabaka daha sonrası Lionel Messi’nin Beşiktaşlı Weghorst’a söylemiş olduği kelamlar geceye damga vurdu. Arjantinli süperstar, maç sonu röportajı verirken “Ne bakıyorsun aptal, önüne bak” kelamlarını sarf etti. Yayın sırasında Messi’nin bu kelamları söylemiş olduği kişinin ise Beşiktaşlı Wout Weghorst olduğu daha sonradan teyit edildi.

‘Maçlardan evvel konuşan insanları sevmiyorum’

Messi, kelamlarının devamında ise, “Maçlardan evvel konuşan insanları sevmiyorum. Hollanda’nın 19 numaralı forveti bizim yanımıza gelip kışkırtmaya çalıştı. Hocaları da bize saygısız davrandı” açıklamasını yaptı. Maçın akabinde konuşan Arjantinli eski futbolcu Sergio Aguero ise “Weghorst, Messi’ye ‘Buraya gel” dediği için yanına gidip susması gerektiğini söylemiş oldum” dedi.

Weghorst: Messi, elimi sıkmayıp hakaretler yağdırdı

Weghorst da maça ait yaptığı açıklamada, “Büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Büyük bir hayal bitmiş oldu. halbuki nitekim epeyce yakındık lakin penaltılardan daha sonra kaybettik” dedi. Yıldız forvet, Arjantin maçının akabinde Beşiktaş Kulübü yetkilileriyle de bir görüşme yaptı. Hollandalı futbolcu, “Messi, attığım gollerden rahatsızlık duymuştu, elimi sıkmayıp hakaretler yağdırdı” sözlerini kullandı.