Yaramazlık yaptığı için Wushu’ya gönderildi, Avrupa şampiyonu oldu

miRBey

Aktif Üye
Yaramazlık yaptığı için Wushu’ya gönderildi, Avrupa şampiyonu oldu
Lise son sınıf öğrencisi Sıla Özge Öden, 11 yıl evvel başladığı Wushu Kung Fu‘da milletlerarası biroldukça muvaffakiyete imza attı.

Öden, 6 yaşındayken meskende yaramazlık yaptığı için ailesi tarafınca Wushu Kung Fu sporuna gönderildi.

Bu spora başlarken kendisinden bu kadar muvaffakiyet beklemediğini söyleyen Sıla Özge Öden, “İlk başladığımda bu muvaffakiyetlerin geleceğini hiç iddia etmiyorduk. Ailem, meskende yaramaz olduğum için beni spora göndermişti. Türkiye Şampiyonasına gitmeye başladığımda, ailem ve hocalarım hepsi umut bağlamıştı” dedi.

11 yılda 115 madalya

Ulusal atlet Sıla Özge Öden, 11 yıl evvel başladığı Wushu Kung Fu sporunda ulusal ve milletlerarası 115 madalya kazandı.

2019 yılında Avrupa Şampiyonu olan Sıla Özge Öden, bu sene çevrimiçi düzenlenen şov biçimindeki Wushu Kung Fu Dünya Şampiyonası’nda ikincilik elde etti.

Türkiye Şampiyonası’nda iki defa şampiyon olan Sıla, “Spora 4 yaşında jimnastikle başladım. 6 yaşında Wushu’ya başladım. Beni yetenekli buldukları için yarışmacı kümesine aldılar. 1 ay kümede çalıştıktan daha sonra çabucak Türkiye Şampiyonluğu Grubu’na yolladılar” dedi.

Dünya ikincisi oldu

Wushu Kung Fu sporuna başladığı günden beri ulusal ve memleketler arası biroldukça muvaffakiyete imza atan Sıla, “İlk milliliğimi 11-12 yaşımda aldım, Yunanistan’da Balkan Şampiyonu oldum. 2018’de Brezilya’da Dünya Şampiyonluğu’nda dünya 4’üncüsü oldum. 2019’da Rusya’da Avrupa Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldum. 2021’de de online Dünya Şampiyonluğu’nda dünya 2’ncisi oldum. İki hafta evvel Türkiye Şampiyonası’nda iki kere Türkiye Şampiyonu oldum” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.