Yaşlı çift gidemedi, ‘hakim, katip, mübaşir’ konuta geldi

miRBey

Aktif Üye
Yaşlı çift gidemedi, ‘hakim, katip, mübaşir’ konuta geldi
Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘yağma’ kabahatinden açılan ve 1 tutuksuz sanığın yargılandığı davada şikayetçi Hasan Ergin ile şahit eşi Fatma Ergin, duruşma için adliyeye çağrıldı. Lakin yaşlılığa bağlı sıhhat meseleleri yaşayan çift mazeret bildirerek adliyeye gidemedi. Bunun üzerine Ergin çiftinin, Adalet Bakanlığı’nca yürürlüğe konulan ‘evde adalet hizmeti’ kapsamında konutlarında sözlerinin alınması kararlaştırdı. Karar üzerine ağır ceza mahkemesi üyesi 2 hakim, katip ve mübaşirden oluşan heyet, kent merkezine 60 kilometre uzaklıktaki Ortaköy ilçesinde kırsal bölgede ikamet eden çiftin yaşadığı meskene gitti. Çiftin tabirlerini alan heyet, daha sonra Çorum Adliyesi’ne döndü.

‘Mahçup olduk’

Verilen hizmetten mutlu kaldıklarını, hem de da mahcup olduklarını anlatan Hasan Ergin, “Karşımda hakim ve nazaranvlileri görür görmez fazlaca mahcup oldum. ‘Keşke siz gelmeseydiniz de ben öleydim, o günleri görmeseydim, kahroldum’ dedim. Gelenlere bir kolonya tutup, bir bardak çay dahi ikram edemedik” dedi.

‘İyi ki hakim ve savcılarımız var’

Fatma Ergin ise, “İyi ki hakim ve savcılarımız var, duruşmaya gidemediğimiz için onlar konutumuza geldiler, Allah razı olsun” dedi.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.