Manzaralar, havai fişekler ve iyi ışık: Haftanın fotoğrafları (2. hafta)

Draqon

Aktif Üye

1. Manzaralar, havai fişekler ve iyi ışık: Haftanın fotoğrafları (2. hafta)

Bu haftanın resimleri sizi çok farklı motif dünyalarına götürüyor. İzleyici mevsim geçişlerinde manzaralar, yılbaşı havai fişekleri, makro ve portrelerle karşılaşıyor. Renkli fotoğraflar siyah beyaz fotoğraflarla dönüşümlü olarak kullanılır. Ancak fotoğrafı canlı tutan şey kesinlikle çeşitlilik ve çeşitliliktir. Her zaman yeni bakış açıları veya manzara ve perspektiflerdeki değişiklikler. Bu haftaki fotoğraflardaki her galeri fotoğrafçısı, 2024 fotoğraf yılında neler olacağına dair küçük bir fikir veriyor.

Reklamcılık

manzaralar

Stephen Gözlük onun fotoğrafını çekti Bir tatil gezisi sırasında Fichtelsee. Pastoral bir ortamda bir evi gösteriyor. Bu resimdeki her şey sizi bu yerde biraz mola verip biraz dinlenmeye davet ediyor. Ağaç ve kayalardan oluşan çerçeve, küçük evin çekimin odak noktası olmasını sağlıyor. Çevre, ana motifi çok güzel bir şekilde tamamlıyor ve mükemmel, rahat bir atmosfer yaratıyor.

“Fotoğrafın fikri basitti: Yeterince taze kar ve harika hava varsa, Feldberg'de el değmemiş bir nokta arayın. Uygulama için yalnızca doğru hava ve yeterli taze kar gerekiyor. Fotoğraf için doğru noktayı bulmak biraz zor. daha zor çünkü aynısını yapan yeterince kayakçı var Eşsiz kış manzarasına bakmak istiyorsanız, o zaman ne yazık ki kar artık o kadar güzel el değmemiş değil. Pham Nuwem, Feldberg'in kışın resmi nasıl yaratıldı. Çünkü burada yakaladığı kış manzarası her kış sporu tutkununun rüyasıdır. Bu elbette nadir hale gelen beyaz ihtişam için soğuğa girmeyi göze alan fotoğrafçıların çıkarlarıyla çelişiyor.

Galeri fotoğrafçısı tarafından sahilde M. Schröder siyah beyaz bir motiftir. Fotoğraf, kaçınılmaz olarak göze çarpan ve kompozisyonu belirleyen bulutların ilginç yapısı nedeniyle özellikle etkileyici. Daha az dikkat çekici ama bir o kadar da ilgi çekici olan ise arka planda bulutların arasından geçen güneş ışınlarıdır. Yakından bakıldığında cenneti ve dünyayı birbirine bağlayan sütunlara benziyorlar.

Havai fişek

“Bütün akşam çok fazla havai fişek patladığından, saat 12'deki kadeh kaldırdıktan sonra kendi kendime düşündüm: Ah, sırt çantanı topla ve biraz koş. […] İlk fotoğrafları geniş açıyla çektim ama bu neredeyse çok zorlayıcıydı, bu yüzden lenslerimi denedim ve Aue'deki Friedenskirche'e odaklandım. 60 mm makroyla hoşuma giden bir perspektife sahip oldum” diye yazıyor Andre Fischer (AF Fotoğrafçılığı) 2023-2024 Yılbaşı Gecesi fotoğrafına.

Ayrıca Yüksek Hızlı 2024'e ait resim Mario Messer (Ortaokul) ilk başta havai fişek gösteriyor gibi görünüyor. Ancak bize yazdığına göre durum böyle değil: “Özellikle Advent civarında, tüm şehirlerde Noel ışık enstalasyonları var. Işık sanatçıları ve ışık koreografisi için ideal bir durum. Bu, görüntüyü döndürerek uzun pozlama yapabileceğim anlamına geliyor. kamera ve ayrıca “Yakınlaştırmayı kullanarak bu benzersiz görüntüleri oluşturun” ile birlikte.

İyi ışık

İnsanları nasıl ön plana çıkaracağınızı öğrenmek için iyi ışık ve göz kullanın Thomas Ruppel Cosima adlı resmi için. Modelle bir stüdyoda çalıştı: “Cosima'nın fotoğrafı Frankfurt yakınlarındaki Loft W – Fotostudio (Rodgau-Weiskirchen) gün ışığı stüdyosunda çekildi. Gün ışığına ek olarak Rotolight Aeos 2 kullandım. Her zamanki gibi deniyorum. kameramın önündeki insanları tüm güzellikleriyle göstermek ve birkaç baş hikayeyle özgün ifadelere yol açmak.

Bazı motifler tesadüfen ortaya çıkıyor. Galeri fotoğrafçısı Kubenke, kaportadaki su damlalarını değişen hava koşullarına borçluydu: “Amacım aslında yeni Sony 70-200 F4.0 GM'mi eski model bir araba rallisinin bitiş çizgisinde test etmek ve birkaç arabanın fotoğrafını çekmekti. . Biz varmadan önce kısa bir yaz fırtınası vardı. Fotoğrafını çektiğim cilalı araçların üzerinde güneş ışığında çok ilginç damlalar vardı.” Timo Kubenke yaz yağmurundan sonra resmindeki eski model arabaya. Arabanın eşit ışık ve yansıtıcı yüzeyi bu çekim için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Geçtiğimiz haftanın “Günün Fotoğrafları”nın tamamını fotoğraf galerimizde bulabilirsiniz:

Cumartesi: Feldberg kışın
(Resim: Pham Nuwem)

(cbr)

Haberin Sonu